Počasí dnes1 °C, zítra0 °C
Pátek 1. prosince 2023  |  Svátek má Iva
Bez reklam

Dva Nizozemci vyráběli v Modřicích marihuanu ve velkém

Kriminalisté zadrželi dva Nizozemce, kteří ve velkém pěstovali konopí na půdě jedné z výrobních hal v Modřicích na Brněnsku, vyráběli z něj marihuanu a pak ji prodávali ve své vlasti. Od loňského léta si takto vydělali 400 tisíc korun. Nyní jim hrozí až deset let vězení.

Muži drogy neužívají. Z jejich výroby si podle kriminalistů udělali výnosný obchod. V ČR si zaevidovali firmu, v souladu se všemi předpisy si pronajali půdní prostory v Modřicích a řádně platili nájem. Chovali se podle svědků velmi nenápadně.

Tvrdili, že v prostorách budou testovat strojní zařízení. Místo toho si ale v objektu vytvořili velkopěstírnu konopí. Semínka si dovezli z vlasti a celkem pěstovali sto rostlin.

První sklizeň se zdařila a utržili za ni kolem 260 tisíc korun. Druhá byla o něco horší. Zadrženi byli ve chvíli, kdy jeden z cizinců vezl z Nizozemska další stovku kvalitního konopí.

Cizincům je 51 a 46 let. Spolu s nimi je stíhána za nedovolenou výrobu i 41letá přítelkyně jednoho z nich, která pochází z jižní Moravy. Starší z mužů je stíhán vazebně.

Marihuana patří k lehkým drogám, přičemž různé průzkumy uvádějí, že je poměrně hojně užívána. Jak byla pěstírna konopí v Modřicích odhalena, kriminalisté neupřesnili. Obvykle jim ale pomohou výpisy z účtů za platbu elektrické energie.

Rostliny konopí v umělých pěstírnách potřebují hodně světla a tepla, což se pak výrazně odráží na spotřebě proudu.

Zdroj: ČTK

Štítky Nizozemsko, kriminalita, drogy, Brno, marihuana, Modřice, konopí, Brněnsko, Česko, Jihomoravský kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Dva Nizozemci vyráběli v Modřicích marihuanu ve velkém  |  Krimi  |  Brněnská Drbna - zprávy z Brna a Jihomoravského kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.