Počasí dnes23 °C, zítra27 °C
Neděle 16. června 2024  |  Svátek má Zbyněk
Bez reklam

Amnestovaný kradl během měsíce nejméně třináctkrát

Rekordmana brněnského podsvětí dopadli kriminalisté z Králova Pole. Jedná se o jednačtyřicetiletého muže z Brna, který byl letos propuštěn na amnestii a během necelého měsíce kradl nejméně třináctkrát.

Ve většině případů se vloupal do zaparkovaných vozidel, odkud bral vše, co je možné nějakým způsobem zpeněžit. Z nákladního auta na Palackého třídě si například koncem ledna odnesl elektrickou troubu.

Nezdráhal se vniknout ani do vozidla zaparkovaného před bránou hřbitova v ulici Kostelní. Z automobilu odcizil koženou tašku s doklady, platebními kartami a finanční hotovostí tři tisíce korun.

V jiném případě se po rozbití okénka vloupal do nákladního vozidla v ulici Střední, odkud vzal batoh s osobními věcmi majitele.

Zvlášť nadšený ze svého úlovku zloděj v tomto případě pravděpodobně nebyl. V batohu našel pouze papírové kapesníčky, tři malé lžičky, lepící pásky, pracovní rukavice, nějaké klíče a další drobnosti.

„Celkovou škodu poškozením a odcizením věcí u všech třinácti případů muž způsobil bezmála sto tisíc korun. Za trestné činy krádež, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a poškození cizí věci může ve vězení strávit až pět let,“ uvedla mluvčí brněnské policie Andrea Straková.

Pro tohoto muže je však cela věznice něco jako přechodné bydliště. Za svůj dosavadní život strávil ve vězení již dvacet let, převážně za majetkovou trestnou činnost.

Tisková zpráva

Štítky amnestovaný, krádež, rekordman, rekord, třináct, Brno, Královo Pole

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Amnestovaný kradl během měsíce nejméně třináctkrát  |  Krimi  |  Brněnská Drbna - zprávy z Brna a Jihomoravského kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.