Dnes, 16:00
Osmnáctiletý mladík z Hodonínska chtěl přivýdělek, místo toho ale zažil dvaadvacet dní plných strachu a násilí. Jako taxi si ho podle policie zavolali muži, kteří ho unesli, týrali, omámili a zneužili i jeho auto a finance. Mladíkovi vyhrožovali likvidací, nakonec se ale odhodlal celý případ nahlásit.
Chvíle hrůzy zažil osmnáctiletý mladík z Hodonínska. Při studiu si chtěl přivydělat, a tak se rozhodl rozvážet spolužáky i známé na zavolání. V půlce února mu zavolal z neznámého čísla muž, jenž prosil o odvoz z Kyjova do Hodonína.
Po cestě ještě vyzvedli pasažérova kamaráda. Mladík je zavezl na benzinku, kde si oba muži přáli vystoupit. Po chvíli se ale vrátili a požádali, aby je ještě zavezl na jiné místo. Slíbili mu za to příplatek. Muži ho navigovali po polní cestě k rybníkům a tam donutili vystoupit.
„Objednavatel jízdy jej vytáhl z auta a začal ho surově bít. Následně ho vtáhl zpět do vozidla, zatímco druhý z útočníků automobil prohledával. Poté od mladíka požadovali přístupová hesla k telefonu, e-mailu i internetovému bankovnictví,“ popsala policejní mluvčí Petra Hrůzová.
Útočníci hocha také donutili vypít tekutinu, ve které rozmíchali bílý prášek. Po pozření byl malátný a začal usínat. Pachatelé jej v tomto stavu převezli do starého domu ke třetímu muži. Tam usnul a probudil se až za několik dní.
Zatímco byl mladík mimo, trojice si bez jeho vědomí opakovaně půjčovala jeho auto a najela s ním skoro tisíc kilometrů. Když se probral, vrátili mu mobil s tím, že má zmeškané hovory od rodičů. Přinutili ho celou situaci zamluvit. Zároveň mu vyhrožovali likvidací, pokud by se obrátil na policii.
Agresoři si také na jméno oběti vzali půjčku, nutili ho také zakládat další bankovní účty. Po celou dobu žil mladík ve strachu o svůj život i o bezpečí svých blízkých. Na začátku března se nakonec svěřil bratranci. Společně pak zamířili na policii, kde detailně popsal, čím si během dvaadvaceti dní prošel.
Hodonínští kriminalisté obvinili trojici mužů ve věku 24, 28 a 38 let z celé řady trestných činů, od loupeže, zbavení osobní svobody a ublížení na zdraví, přes neoprávněné užívání cizí věci a úvěrový podvod, až po neoprávněný přístup k počítačovému systému a zásah do něj či neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Všichni tři skončili ve vazbě a v případě prokázání viny jim hrozí až deset let vězení.
Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?