úterý 9. srpna 2022 Roman

U Brna chytili cizince s autem plným anabolik a hormonů

Na stovky kusů nelegálně převážených látek narazili jihomoravští celníci při kontrole vozidla s bulharskou poznávací značkou. Auto s osádkou několika cizinců rutinně zastavili u čerpací stanice na dálnici D1 ve směru na Prahu. Obsahu jeho kufru se nestačili divit.

Z kontrolované dodávky u Brna postupně vystoupilo devět osob, které cestovaly z Bulharska do Německa. Když se jihomoravští celníci vydali ověřit obsah jejich zavazadel, zjistili, že co původně vypadalo jako léčivo, jsou látky s anabolickým a jiným hormonálním účinkem. S těmi je možné nakládat jen se speciálním povolením.

„Celkem se jednalo o dvě stě ampulí a třiadvacet aplikátorů s účinnou látkou, sto ampulí vodného roztoku a pět set tablet. Řidič vozidla uvedl, že tyto látky převáží známému do Německa," informovala mluvčí Celního úřadu pro Jihomoravský kraj Lada Temňáková.

Muž, který seděl za volantem bulharské dodávky, skončil u výslechu a později také v policejní cele. Případ se pak řešil ve zkráceném přípravném řízení. „Řidič byl odsouzen k propadnutí věci, vyhoštění z území České republiky na dobu tří let a k trestu odnětí svobody na čtyři měsíce s podmíněným odkladem na zkušební dobu dvou let," řekla Temňáková.

 

Hodnocení článku je 90 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Celní správa

Štítky celní správa, doping, anabolika

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Diskutér T.

VELICE DOBRÁ PRÁCE CIZINECKÉ POLICIE - GRATULUJI HOŠI.

pondělí, 8. srpna 2022, 10:26

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.