pondělí 29. listopadu 2021 Zina

Volně pobíhající psi zabili teriéra jihomoravského důchodce

Těžké chvíle zažívá dvaasedmdesátiletý důchodce z Hodonínska, jenž se vyrovnává se ztrátou teriéra. Při procházce se svým čtyřnohým přítelem kolem řeky Moravy na domácího mazlíčka nečekaně zaútočili dva volně pobíhající psi. I přes snahu majitele zvíře atak nepřežilo. Případem se nyní zabývají jihomoravští policisté.

K případu došlo včera nedaleko Hodonína. Na incident upozornil policii zdrcený chovatel, jenž byl svědkem nešťastné události. Dva psi údajně nečekaně vyběhli na jeho domácího mazlíčka, s čímž už senior nedokázal nic dělat. Hafan byl na místě mrtvý. Policisté ale zvířecí útočníky velmi rychle vypátrali a také zjistili, komu patří.

Policisté zjistili majitele zvířat a incident s ním řeší jako přestupek proti zákonu na ochranu zvířat proti týrání. Tento bude oznámen správnímu orgánu k projednání,“ popsal policejní mluvčí David Chaloupka.

Psi, kteří zakousli mazlíčka jihomoravského důchodce, se nyní nachází v útulku. Nehrozí tak podle policistů, že by mohli napadnou další zvíře. Další postup určí správní orgán.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Igor Ovsyannyko/ Pixabay

Štítky Pes, Útok, Policie, Útulek

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.