pátek 5. března 2021 Kazimír

Stařence v Brně zachránili život sousedé a strážníci, ve svém bytě upadla a nemohla vstát

Veliké obavy měli sousedé o starší paní v bytě, kde se celou noc svítilo. Na klepání ani zvonění neodpovídala a zdálo se, že se jí možná něco stalo. Přivolaní strážníci pak skutečně uviděli přes okno ženu ležet na zemi zmatenou a odřenou na rukách i nohách. Seniorka pak putovala se zdravotníky rovnou do nemocnice.

Páteční odpoledne nebylo pro obyvatele domu ve Štýřicích nijak příjemné. V bytě jedné ze sousedek se celou noc svítilo a zevnitř se ozývaly pouze slabé zvuky. Na klepání na dveře nikdo neodpovídal, a tak se vystrašení sousedé rozhodli zavolat strážníky. 

Pětaosmdesátiletá seniorka ale nepřišla otevřít ani po naléhání městské policie. Jeden ze strážníků proto vylezl na balkon v nižším patře, aby se podíval, jestli se staré paní nic nestalo. Jakmile se dostal k oknu v bytě seniorky, uviděl ji ležet na zemi a třást se. Okamžitě dal vědět kolegům, kteří museli dveře do bytu otevřít silou. 

Seniorka byla naštěstí při vědomí, na rukou a na nohách měla krvácející oděrky a působila velmi zmateně. Neměla vůbec ponětí, jak se na zem dostala nebo jak dlouho už na podlaze leží. Strážníci jí ihned zavolali sanitku a ženě poskytli první pomoc.  

Strážníci pak o celé situaci vyrozuměli příbuzné. Zdravotníci ženu po prvotním ošetření převezli sanitkou do nemocnice.“ uvedla mluvčí strážníků Markéta Skřivánková.

Ohodnoť článek

Foto Pixabay.com

Štítky Záchrana, strážníci, mpb, štýřice, brno

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.