pondělí 28. září 2020 Václav

Motorkář i řidič Superbu chtěli ve stejnou chvíli předjíždět, střetli se v protisměru

Že silnice není závodní dráha už si snad budou pamatovat dva mladí řidiči. Motorkář i šofér Superbu chtěli ve stejnou chvíli předjíždět auta před sebou, a tak se v jeden moment potkali v protisměru. Střet dopadl velmi nešťastně, náraz motorkáře vyhodil ze sedla, a ten tak skončil nejdříve u svodidel, a poté i v nemocnici.

Předevčírem se vydal motorkář okolo jedenácté hodiny dopoledne na velmi nebezpečnou projížďku. Rovný úsek mezi Šebrovem a Blanskem si vybral k poněkud nebezpečnému manévru a začal předjíždět auta jedoucí před ním. Ve stejnou chvíli ale napadl podobný manévr devětadvacetiletého řidiče Superbu, který jel kousek před motorkářem a náhle vybočil ze svého pruhu do protisměru. 

Jakmile otočil volant, střetl se v druhém pruhu s právě projíždějícím motocyklistou. Náraz řidiče motorky odrazil a ten tak skončil na zemi u svodidel. Pro pětadvacetiletého motorkáře proto vyjela sanitka, která ho následně se zraněními odvezla do nemocnice. 

„U obou řidičů byla provedena dechová zkouška s negativním výsledkem. Celková škoda byla vyčíslena částkou 90 tisíc korun. Celou událost nyní prošetřují dopravní policisté, kteří zjišťují příčiny dopravní nehody a míru zavinění zúčastněných.“ doplnila mluvčí policie Lenka Koryťáková.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo60 čtenářů

Foto PČR

Štítky nehoda, střet, motorkář, auto, předjíždění, policie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Dan Lednický

A co z toho plyne plechovkáři koukejte do zrcátek a bude o 50% míň nehod !!!!!

pondělí, 17. srpna 2020, 16:51

Jiří Krejčík

Motyčko motyčko, ty jsi ale lopata...

neděle, 16. srpna 2020, 21:11

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.