sobota 15. srpna 2020 Hana

FOTO: U nehody v Brně zasahoval kvůli podezření na koronavirus biohazard tým

K na první pohled obyčejné dopravní nehodě na Hradecké ulici v Brně musel včera v podvečer vyrážet speciální biohazard tým. Ukázalo se totiž, že jeden ze zraněných řidičů by mohl být nakažen koronavirem. Speciální sanitka muže převezla do nemocnice, místo nehody poté dekontaminovali hasiči.

Na první pohled obyčejná dopravní nehoda se udála včera v podvečer na Hradecké ulici v Brně, srazily se zde dvě osobní auta. Oba řidiči naštěstí vyvázli bez větších zranění, situace se však změnila ve chvíli, kdy jednomu z řidičů zjistili záchranáři podezření na koronavirus.

Řidiče se zvýšenou teplotou odvezla sanitka do nemocnice

„Oba řidiči utrpěli pouze lehká zranění, u jednoho pacienta jsme však při vyšetření vysledovali podezřenění na možnou nákazu. K místu proto přijela speciální sanitka biohazard týmu, která je k zásahům s rizikem výskytu vysoce nakažlivé nemoci určena. Sanitka muže se zvýšenou teplotou převezla do svatoanenské fakultní nemocnice,“ uvedla mluvčí jihomoravských záchranářů Barbora Trusková.

Hasiči dekontaminovali místo nehody a několik přítomných osob

S nasazením speciálních čistících prostředků poté hasiči celé místo nehody dekontaminovali. „Protože bylo nutné provést desinfekci zasahujících policistů a jednoho hasiče, kteří přišli do bližšího kontaktu s potenciálně nakaženou osobou, vyžádal si velitel zásahu na místo techniku z opěrného bodu na chemické zásahy - Brno-Líšeň. Kromě osob bylo potřeba provést dekontaminaci dvou vozidel a věcných prostředků použitých u zásahu," doplnil mluvčí jihomoravských hasičů David Jirouš.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo3 čtenářů

Autoři | Foto HZS JMK

Štítky koronavirus, nehoda, doprava, nákaza, biohazard, ZZS JMK, hasiči, policie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.