úterý 31. března 2020 Kvido

Taxikáře nožem pobodal jeho známý. Pachateli teď za pokus o vraždu hrozí 18 let vězení

Že je práce taxikáře někdy i smrtelně nebezpečná práce už ví šofér ze Znojma. V úterý nad ránem musel na jednoho ze svých známých zavolat policii, ten ho totiž napadl zezadu nožem. Taxikář stihl z místa činu ujet a zavolat si sanitku, pachatele teď ale za pokus o vraždu čeká i osmnáct let ve vězení.

Je konec ledna a jihomoravští kriminalisté už řeší první pokus o vraždu. V úterý nad ránem se na znojemskou policii obrátil řidič taxislužby s tím, že jej zezadu nožem napadl jeho známý. Hluboká bodnořezná rána, kterou mu útočník způsobil, ale naštěstí šoféra o život nepřipravila. Napadený řidič stihl z místa činu ujet a zavolat si pomoc. Sanitka ho následně odvezla do nemocnice, kde byla nutná operace. 

Pro podezřelého se vypravila jihomoravská zásahová jednotka a zadržení muže se obešlo bez problémů. Na místě činu policie našla schovaný lovecký nůž. Sám pachatel však byl schopný svůj čin popsat jen v hrubých obrysech a důvod, proč svého známého napadl, nedokázal vysvětlit. Muže policie obvinila ze zvlášť závažného zločinu vraždy ve stádiu pokusu a nyní mu hrozí 18 let vězení. 

„Motiv činu a míra ovlivnění útočníka návykovými látkami jsou předmětem dalšího šetření. Byl podán podnět k návrhu na vzetí do vazby.“ uvedl mluvčí policie Pavel Šváb

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Foto pixabay.com

Štítky vražda, Znojmo, pokus, policie, nůž, taxikář

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.