úterý 19. ledna 2021 Doubravka

Muž na jihu Moravy podle policie vyloupil 13 domů, obvinila ho

Policie na jihu Moravy dopadla šestapadesátiletého muže, který se podle ní vloupal asi do 13 rodinných domů. Případů by ale mohlo být více. Policie uvedla, že muž je recidivista, obviněný je kromě jiného z krádeže. Na policejním webu to dnes uvedl mluvčí Petr Vala. Podezřelému hrozí v případě uznání viny až tři roky vězení.

Muže dopadli brněnští kriminalisté. Do rodinných domů se podle nich vloupával v Brně a na Hodonínsku, a to od června do prosince. "Při cestách do hodonínského regionu hojně využíval dobrého vlakového spojení. Jakmile vystoupil z vlaku, bloumal poblíž nádraží a náhodně si tipoval vhodné domy," uvedl mluvčí.

Do domů se muž podle policie dostával jednoduše, především poničením skleněných výplní oken a dveří. Uvnitř se systematicky zaměřoval na peníze a šperky.

"Zkušeným kriminalistům se pomalu dařilo nad pobertou stahovat pověstnou smyčku. Avšak velkým oříškem pro ně bylo, že zloděj byl bez stálého domova, často střídal místa pobytu a policistům se tak doslova vyhýbal," uvedl mluvčí.

Muž si nakradl za 200 tisíc

Osudným se dotyčnému stalo vloupání do rodinného domku u Kyjova, kdy skončil velmi krátce po činu s pouty na rukou. Muž má za sebou kriminální minulost, páchal zejména majetkovou trestnou činnost. Kriminalisté recidivistu obvinili z trestných činů krádeže, poškození cizí věci a porušování domovní svobody, soud rozhodl o vzetí muže do vazby. V současné době celková škoda převyšuje 200.0000 korun. Policie nadále prověřuje další případy a předpokládá, že do série zkušeného recidivisty by mohly přibýt další případy.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky ČR, kriminalita, Brno, Hodonínsko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.