čtvrtek 23. ledna 2020 Zdeněk

Nešiřte zbytečně paniku, prosí policie. Břeclavskem koluje stará zpráva o únosci dětí v autě

Lidé na sociálních sítích začali sdílet informaci, že se po Břeclavsku potuluje neznámý řidič, který láká děti do auta. Policisté však žádné takové hlášení nezaznamenali a zprávu zhodnotili jako poplašnou. Policie prosí rodiče, aby takové případy hlásili na linku 158.

Policie si poslední dobou všímá stále častějšího sdílení zprávy, že se na Břeclavsku objevil neznámý muž, který láká děti do auta. Ukázalo se, že se jedná o sdílení staré informace, která není aktuální. Břeclavští policisté žádné takové oznámení nezaznamenali. Takové informace zbytečně vyvolávají znepokojení veřejnosti.

Ze strany Policie ČR stále platí doporučení, aby si rodiče v klidu s dětmi o možných rizicích popovídali a připomněli jim základní preventivní rady:

Děti by se neměly s nikým cizím pouštět do rozhovoru.

Neměly by od cizích přijímat žádné cukrovinky, hračky, dárky, apod.

Nikdy by neměly nasedat k cizím lidem do auta.

Od cizích vozidel, která u nich zastaví, by si děti měly udržovat bezpečný odstup a nepřibližovat se k nim.

 

Některé informace, které se po sociálních sítích šíří, jsou zkreslené, a mezi rodiči zbytečně vyvolávají paniku.

"Chtěli bychom veřejnost ubezpečit, že jakékoliv poznatky vztahující se k obtěžování nezletilých vždy velmi pečlivě prověřujeme a nepodceňujeme. Každý rodič by si měl uvědomit, že pokud jeho dítě zažije nějakou nestandardní událost,  je nejvhodnější informovat Polici ČR a nešířit neprověřené informace na sociálních sítích!" doplnila mluvčí policie Kamila Haraštová.

Foto pixabay.com

Štítky únos, auto, dítě, policie

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.