sobota 30. května 2020 Ferdinand

Počet nakažených na jižní Moravě nestoupá tak rychle, jako jinde v republice. Kraj hlásí 184 případů

Devět nových případů za posledních 24 hodin. Na jižní Moravě je nyní 184 potvrzených nakažených. V celém Česku pak 3330. Čtyřicet pět lidí se z nemoci vyléčilo, třicet dva zemřelo.

Nejvíce případů z jižní Moravy je v Brně, a to podle posledních údajů 86. Poté následuje Břeclavsko s 28, Znojemsko s 26 a Brněnsko s 22 nakaženými. V Brně v úterý zemřela první pacientka na koronavirus. Ležela ve vážném stavu u svaté Anny, převezli ji sem z Opavy.

Nejhojněji nakaženou věkovou skupinou na jihu Moravy jsou lidé mezi 25 a 34 rokem věku. Po nich následuje věková skupina 35 - 44, seniorů nad 75 let se na jižní Moravě nakazilo téměř nejméně - šest osob. Hygienici však evidují i jeden případ nákazy dítěte mezi pátým a devátým rokem věku.

Z krajů je na tom nejhůře Praha, kde se nachází celá čtvrtina potvrzených nakažených v Česku. Nemoc COVID-19 byla zjištěna u 882 lidí. Následuje Středočeský kraj se 431 nakaženými, Moravskoslezský s 314 a Olomoucký s 300 případy. Jižní Moravu v počtu nakažených přeskočil i Ústecký kraj, který eviduje přesně 200 potvrzených nakažených. Naopak nejmenší počet potvrzených nakažených mají v Královehradeckém kraji, kde je zatím potvrzeno 102 případů.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Foto ilustrační foto, HZS HK

Štítky koronavirus, statistiky, opatření, počet nakažených, jižní morava

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.