pátek 22. ledna 2021 Slavomír

Na jižní Moravě je aktuálně 92 potvrzených nakažených. V celém Česku 1394, dva lidé zemřeli

Jihomoravský kraj hlásí k úternímu večer 92 potvrzených nakažených. Oproti pondělí narostl počet o šest nových případů. celé České republice je potvrzených 1394 lidí nakažených korovirem. Dva lidé zemřeli. Po pětadevadesátiletém muži zemřel dnes ráno v Havířově další pacient. Při léčbě nádorového onemocnění mu pod vlivem koronaviru selhal organismus.

Jihomoravský kraj má pátý nejvyší počet nakažených v Česku. Nejvíce jich má Praha (233), pot následuje Středočeský kraj (184), Moravskoslezský kraj hlásí 134 případů, Olomoucký 118.

V Havřově dnes zemřel druhý člověk nakažený koronavirem. Stejnějako v prvním případě šlo o paienta, který měl vedle nákzy ještě další vážné zdravotní potíže. Muž se léčil  nádorovým onemocněním.

„Je mi moc líto, že musím oznámit druhé úmrtí pacienta nakaženého koronavirem. Zpráva přišla z nemocnice v Havířově. Pacient ročník 1975 prohrál boj s rozsáhlým selháním orgánů kvůli pokročilému nádorovému onemocnění. Koronavirus jeho stav zhoršil. Upřímnou soustrast jeho blízkým," napsal dnes na svůj twitterový účet ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto pixabay.com

Štítky koronavirus, statistiky, počet nakažených, jižní morava, úmrtí, česká republika

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.