čtvrtek 9. dubna 2020 Dušan

Na jižní Moravě je aktuálně 92 potvrzených nakažených. V celém Česku 1394, dva lidé zemřeli

Jihomoravský kraj hlásí k úternímu večer 92 potvrzených nakažených. Oproti pondělí narostl počet o šest nových případů. celé České republice je potvrzených 1394 lidí nakažených korovirem. Dva lidé zemřeli. Po pětadevadesátiletém muži zemřel dnes ráno v Havířově další pacient. Při léčbě nádorového onemocnění mu pod vlivem koronaviru selhal organismus.

Jihomoravský kraj má pátý nejvyší počet nakažených v Česku. Nejvíce jich má Praha (233), pot následuje Středočeský kraj (184), Moravskoslezský kraj hlásí 134 případů, Olomoucký 118.

V Havřově dnes zemřel druhý člověk nakažený koronavirem. Stejnějako v prvním případě šlo o paienta, který měl vedle nákzy ještě další vážné zdravotní potíže. Muž se léčil  nádorovým onemocněním.

„Je mi moc líto, že musím oznámit druhé úmrtí pacienta nakaženého koronavirem. Zpráva přišla z nemocnice v Havířově. Pacient ročník 1975 prohrál boj s rozsáhlým selháním orgánů kvůli pokročilému nádorovému onemocnění. Koronavirus jeho stav zhoršil. Upřímnou soustrast jeho blízkým," napsal dnes na svůj twitterový účet ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Foto pixabay.com

Štítky koronavirus, statistiky, počet nakažených, jižní morava, úmrtí, česká republika

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.