sobota 31. července 2021 Ignác

Znojemská radnice chce pomoct dětem při distanční výuce

Vedení Znojma připravuje projekt na podporu vzdělávání v domácím prostředí. Cílem je vyrovnání rozdílů ve vzdělání žáků znojemských škol, které vznikají vlivem dlouhodobé distanční výuky. Město bude na projektu spolupracovat s oblastní charitou, řekla ČTK mluvčí znojemské radnice Karolína Janečková.

"V rámci projektu bude pracovnice charity jednou až třikrát týdně, podle potřeby a kapacit, navštěvovat rodiny. S dítětem nacvičí postup práce podle instrukcí pedagogů, procvičí s ním učivo, pomůže při organizaci dne i získání školních potřeb a vybavení. Oblastní charita Znojmo bude podpořena dotací, která pokryje mzdové a provozní náklady na tuto službu," uvedla Janečková.

Projekt reaguje na zjištění odboru školství, ze kterého vyplývá, že zhruba 60 dětí ze znojemských škol potřebuje pomoc při vzdělávání v domácím prostředí.

Zapojení rodin bude zcela dobrovolné. Projekt začne v dubnu a potrvá do konce letošního roku. Po jeho vyhodnocení vedení města zváží, zda bude pokračovat s touto podporou i v dalším roce.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Pixabay.com

Štítky ČR, školy, koronavirus, sociální, Znojmo

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.