úterý 11. srpna 2020 Zuzana

V Brně vzniklo unikátní výukové centrum pro kybernetickou bezpečnost

Nové centrum pro kybernetickou bezpečnost pomůže středoškolákům v Brně trénovat obranu proti útokům hackerů. První kybercentrum svého druhu v republice otevřeli ve středu na Střední škole informatiky, poštovnictví a finančnictví v Brně. Projekt vyšel zhruba na 50 milionů korun.

Brněnští středoškoláci budou studovat kybernetickou bezpečnost v nově vybudovaném centru. Umožní jim simulaci reálných situací, při kterých si potrénují svou obranu proti hackerským útokům. Čeká je také praktické know-how z komerčního sektoru a další výukové programy.

Absolventi oboru budou na trhu práce žádanější

Od praktické přípravy studentů v oboru kybernetické bezpečnosti si vedení střední školy informatiky slibuje také jejich lepší pozici na trhu práce. „Jsem přesvědčena, že absolventi našeho centra budou velice žádaní na trhu práce, a to jak v rámci státní správy, tak jako experti na kybernetickou ochranu technologií a systémů v soukromé podnikatelské sféře,“ uvedla ředitelka školy Olga Hölzlová.

Koncept nového centra vznikl ve spolupráci s Národním ústavem kybernetické bezpečnosti a Network security monitoring claster, zabývající se ochranou infrastruktur před kybernetickými hrozbami. Celý projekt vyšel zhruba na 50 milionů korun.

Výuka na dalších školách Jihomoravského kraje

Centrum budou využívat jak brněnští studenti nového stejnojmenného oboru, tak i středoškoláci z ostatních škol Jihomoravského kraje. Výstupy z projektu se budou s dalšími školami sdílet pomocí vzdáleného přístupu a videokonferenčních hovorů. 

Střední škola informatiky, poštovnictví a finančnictví v Brně je první školu nejen v kraji, ale i v celé republice, která podobným centrem disponuje. „Kybernetickou bezpečnost vnímám jako důležitou globální výzvu, je proto významné, že v Brně toto centrum vzniklo. Město Brno si klade za cíl být kybernetickým centrem nejen regionu, ale i celé České republiky,“ uzavřel náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo3 čtenářů

Štítky vzdělání, kybernetika, informatika, bezpečnost, internet, výuka

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.