středa 11. prosince 2019 Dana

Vzdělání

Mendelova univerzita postavila za 619 milionů dva pavilony

Areál Mendelovy univerzity v Brně-Černých Polích se rozrostl o dva nové pavilony. Jeden spojuje jídelnu, studovnu a další provozy, druhý poslouží hlavně výzkumu a výuce v oblasti technologie potravin, rybářství, pěstování rostlin nebo chovu zvířat.

Moravian science centrum otevře své brány za rok

Moravian Science centrum (MSC), které zábavnou formou přiblíží nejnovější vědecké poznatky žákům škol a veřejnosti, zahájí provoz v pavilonu D brněnského výstaviště o letních prázdninách v příštím roce. Rekonstrukce budovy přijde na 180 milionů...

První semestr Kulturní univerzity třetího věku slavil úspěch

Kulturní univerzita třetího věku právě skončila. Šest desítek prvních absolventů obdrželo v pondělí v prostředí kina Art certifikáty absolventa a nabídku zapojit se do dalšího, podzimního semestru.

Masarykova univerzita získala peníze na opravy dvou fakult

Ministerstvo školství uvolnilo 408 milionů korun na druhou etapu rekonstrukce areálu filozofické fakulty. Dotace 62 milionů korun ze stejného zdroje poslouží na opravu knihovny v podzemních podlažích právnické fakulty.

Univerzita dala výpověď profesoru, psal výhružné e-maily

Masarykova univerzita v Brně dala výpověď profesoru filozofie Břetislavu Horynovi. Podle pravomocného verdiktu posílal svému kolegovi výhružné a vulgární e-maily. Dostal za to pokutu 50 tisíc korun.

Nové centrum umožní rozvíjet vzdělávání Romů

Rozvíjet vzdělávání mladých Romů umožní nové centrum IQ Roma servisu v Brně. Celé jedno patro budovy tvoří učebny s počítači a dalšími pomůckami, kde šest vyškolených pedagogických pracovníků bude pomáhat lidem získat zájem o vzdělání a dosáhnout...

Majáles se kvůli cirkusu přesouvá na výstaviště

Brněnský majáles se přesouvá ze sportovního areálu Hněvkovského na výstaviště. Předpokládané místo konání totiž obsadil cirkus a po jeho odjezdu už nebude dost času náležitě upravit plochu.

Festivalu se účastní 12 škol, Rumuni nepřijedou

Tucet divadelních škol se účastní 23. ročníku mezinárodního festivalu Setkání/Encounter. Do města se postupně sjíždějí mladí umělci z Evropy, Číny, Jižní Afriky, Mexika nebo Kazachstánu. Přehlídka potrvá do zítřka. Odborná porota na závěr ocení...

Školy nově učí světelný design nebo městské inženýrství

Světelný design nebo městské inženýrství patří k oborům, které lze od příštího akademického roku nově studovat na brněnských vysokých školách. Univerzity každoročně rozšiřují nabídku o nové bakalářské, magisterské i doktorské programy.

Ve městě vzniklo Centrum vzdělávání všem, pomůže v kariéře

Projekt má pomoci zaměstnanosti v Jihomoravském kraji. Centrum poskytne lidem zdarma nejen kariérní poradenství, ale také pomůže zprostředkovat zahraniční stáže a bude poskytovat databázi celoživotního vzdělávání v kraji.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.