sobota 26. září 2020 Andrea

Z Intersparů budou Alberty: Ahold koupí konkurenční SPAR

Nizozemská společnost Ahold kupuje síť prodejen SPAR. Rakouská společnost vlastní v České republice přibližně padesát supermarketů a hypermarketů. Ahold, který provozuje řetězec Albert za transakci zaplatí 5,2 miliardy korun.

Albert je v současnosti na třetí pozici na českém trhu. Mnohem menší SPAR odchází z důvodu obtížné situace na trhu. "Strategie naší společnosti je založena na tom, že v zemích, v nichž působíme, se nám daří získat udržitelnou pozici na trhu. Ukázalo se, že v České republice to bylo obtížné," uvedl člen správní rady společnosti SPAR Rudolf Staudinger.

Zatím není jasné, kdy se změna projeví. "Je to škoda, Interspar měl docela širokou nabídku masa a pečiva. Kdysi mě mrzel odchod Delvity. Nakonec tu zůstane jen pár úplně stejných řetězců," posteskla si Jana  Michálková z Brna. Na jižní Moravě rakouský řetězec provozuje tři hypermarkety a jeden supermarket v Brně a jeden hypermarket ve Znojmě.

Ahold po akvizici bude provozovat 334 prodejen různých velikostí a získá tak pozici lídra na českém maloobchodním trhu s potravinami. Dosud zaměstnával třináct tisíc lidí.

Máte raději Intespar nebo Albert?

Celkem hlasovalo112 čtenářů

Štítky obchod, potraviny, Interspar, Ahold, Albert, SPAR, koupě, převzetí, zprávy, Brno

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Fucik Leos

Škoda. Byli z těch nejslušnějších. A z pultů Aholdu určitě zmizí celá Laktosenfrei řada; a pokud ne, tak výrobky prudce zdraží.

středa, 12. března 2014, 08:25

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.