Komise by dnes měla vybrat ředitele Národního divadla

Odborná komise by dnes odpoledne měla vybrat nového ředitele Národního divadla v Brně. Do třetího kola výběrového řízení postoupil finanční ředitel Národního divadla v Praze Martin Gerych a operní režisér Tomáš Šimerda.

Divadlo je bez šéfa od konce září. První konkurz na ředitele se konal loni na podzim, komise tehdy radním nikoho nedoporučila. Výsledky dnešního kola zveřejní představitelé brněnské radnice v 19:15 hodin.

Oproti podzimnímu konkurzu má současná komise jiné složení, nyní ji vede primátor Roman Onderka.

Uchazeči mají podle vedení města přísnější podmínky, museli například písemně přiblížit svou vizi budoucího směřování divadla. Nyní se přihlásilo sedm uchazečů, do druhého kola postoupili tři, do třetího dva lidé.

Největší mimopražské divadlo dočasně vede provozní a výrobní náměstek Jan Petr. Bývalý ředitel Daniel Dvořák vedl instituci od roku 2007, kritizoval zejména nedostatek financí a neochotu radnice řešit problémy.

Zdroj: ČTK

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky Národní divadlo, konkurz, ředitel, Brno, výběrové řízení, Národní divadlo Brno, divadlo, Tomáš Šimerda, Národní divadlo v Praze, radnice, Roman Onderka, Jan Petr, Daniel Dvořák

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.