Zájemcům o svět podnikání opět otevře dveře Symposium

Podle statistik je dnes v České republice bez práce asi třicet tisíc absolventů a mladých lidí. Organizátoři podnikatelské konference Symposium by toto číslo rádi alespoň o něco zmenšili, chtějí mladé lidi motivovat a pomoci jim při začátcích podnikání.

"Účelem Symposia je vybavit studenty, kteří mají nápad a chtějí podnikat, praktickými znalostmi, kterým je škola nemůže naučit,“ uvedl hlavní organizátor Symposia Matěj Bednář.

Know-how a networking

Konference se bude konat 19.-20. listopadu na Podnikatelské fakultě VUT a návštěvníkům nabídne v sérii přednášek mnohé praktické informace. Přednášky upozorní na počáteční úskalí mladých podnikatelů, pomohou s přípravou podnikatelského plánu, poskytnou informace o marketingu či o získávání potřebných financí na začátek podnikání. Přednášet budou lidé s dlouholetou praxí a zkušenostmi. Součástí akce je i networkingový večer, kde mohou účastníci získat kontakty na budoucí kolegy, obchodní partnery, či jen navzájem sdílet zkušenosti a dodat si odvahu.

Akce se tento rok koná už popáté, v minulém roce ji navštívilo okolo sto osmdesáti studentů a čerstvých absolventů a v průběhu dvou dní vystoupilo více než 20 řečníků. ,,Symposium nadmíru předčilo moje očekávání – výborná témata, zkušení přednášející, skvělá organizace a přátelská atmosféra. Navíc jsem poznal mnoho ambiciózních mladých lidí s podobnými myšlenkami, jaké mám já – rozběhnout vlastní byznys,“ vypráví Jiří Grossmann, jeden z účastníků předcházejícího ročníku.

Podle jednoho z organizátorů Matěje Bednáře jsou největším přínosem Symposia znalosti odborníků z praxe a zkušenosti úspěšných podnikatelů, které může návštěvník ihned zpracovat do svého podnikatelského plánu.

Organizátor AIESEC

Na Symposiu je unikátní fakt, že celý organizační tým je složený z dobrovolníků z řad členů mezinárodní neziskové studentské organizace AIESEC. Organizace vznikla už v roce 1948, dnes působí ve 120 zemích světa a sdružuje okolo 100 tisíc studentů. Cílem AIESEC je v mladých lidech rozvíjet vlastní potenciál, pomáhat studentům vycestovat na zahraniční dobrovolnické ale i pracovní stáže, a též v nich aktivně podporovat možnost vyzkoušet si práci v týmech nebo na vedoucích pozicích.

Více informací webových stránkách

Tisková zpráva

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky podnikání, Česko, AIESEC, Jiří Grossmann

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.