Vranovská přehrada v Bítově-Kopaninkách na Znojemsku a rybník Suchý na Blanensku mají zhoršenou kvalitu vody, vyplývá z měření jihomoravské Krajské hygienické stanice. Obě přírodní koupaliště jsou ale stále vhodná ke koupání.
Jihomoravští hygienici sledují okolo 20 přírodních koupališť. V ostatních je voda zcela bez problémů. Voda má od 18 do 27 stupňů Celsia.
Voda ve Vranovské přehradě ani v rybníku Suchý není nebezpečná. "Má pouze zhoršené vlastnosti, a proto může být kalná nebo je cítit rybinou," sdělil ředitel odboru hygieny obecné a komunální Miroslav Staněk.
Podle něj se kvalita vody může zhoršovat vlivem počasí, tepla a jiných faktorů. Problémy nastávají po vydatných deštích, kdy do koupališť nateče přívalová voda, která bývá zdrojem znečištění. Zatím však hygienici nemají žádné informace o tom, že by se někde nedalo koupat. Loni měla problémy právě Vranovská přehrada v Bítově-Kopaninkách, kde v jednu dobu hygienici koupání i zakázali.
Nejteplejší vodu má vodní dílo Nové Mlýny na Břeclavsku, kde bylo v tomto týdnu přes 27 stupňů Celsia. Nad 26 stupňů nabízí Lučina na Hodonínsku, pouhých 20 stupňů má Brněnská přehrada na Kozí horce. Brněnská přehrada v Rakovci, Rokli a na Sokolském koupališti má okolo 23 stupňů.
Kolem 24 stupňů je v Letovicích na Blanensku, o stupeň více v Palavě na Blanensku stejně jako v Bohuslavicích na Hodonínsku a Výrovicích nebo Vémyslicích na Znojemsku.
Přírodní biotop v Brně-jihu má kolem 22 stupňů stejně jako Kovalovice na Brněnsku. Luleč na Vyškovsku má přes 20 stupňů, Bantice na Znojemsku pouze necelých 19 stupňů.
Zdroj: ČTK
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.