Voda v přírodních koupalištích na jižní Moravě je vhodná ke koupání. Na dvou místech má zhoršené vlastnosti, kdy snížená průhlednost je v rybníku Suchý na Blanensku a také ve vodní nádrži Palava na Blanensku. Vyplývá to z informací na webu krajské hygienické stanice, která kontroluje kvalitu vody ve více než 20 nejnavštěvovanějších místech v regionu. Lidé najdou informace o kvalitě vody na informačních cedulích.
Hygienici odebírají vzorky na vybraných koupalištích, z dalších jim posílají informace provozovatelé. Hygienická stanice sleduje 22 přírodních koupališť. Údaje jsou pro letošek už ze všech sledovaných přírodních koupališť, poslední jsou z 1. července.
Voda vhodná ke koupání je na všech pěti koupalištích Brněnské přehrady, kterými jsou Rokle, Rakovec, Osada, Kozí horka a Sokolské koupaliště, či v přírodním koupacím biotopu Brno-jih. Bez problémů je i nádrž Lučina na Hodonínsku, Luleč na Vyškovsku i Vranovská přehrada či Vémyslice na Znojemsku.
U kvality vody hraje podle hygieniků roli počasí. Vlivem vedra se mohou množit sinice, ale také může být sucho, čímž se sníží průtok vody. Může se tak stát, že se kvalita vody v přírodním koupališti natolik zhorší, že hygienici koupání zakážou.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
Zajímalo by mě, kdo kdy kontroloval kvalitu vody v Olšovci v Jedovnicích.