Počasí dnes10 °C, zítra10 °C
Čtvrtek 18. dubna 2024  |  Svátek má Valérie
Bez reklam

Nevstupujte na zamrzající hladinu Brněnské přehrady, varují strážníci

Strážníci důrazně varují před vstupem na zamrzající hladinu Brněnské přehrady. Na většině míst je led stále slabý a velmi křehký. Někde má zamrzlá vrstva i méně než centimetr, jako bezpečná síla ledu pro vstup se přitom uvádí dvanáct centimetrů.

V předchozích dnech výrazněji mrzlo nejen v noci, ale i ve dne. Led na hladině Brněnské přehrady ale podle strážců brněnského zákona narůstá jen velmi pomalu. „Prozatím je na většině míst kvůli malé síle a křehkosti zcela neměřitelný. V řadě lokalit je kolem břehů voda,“ uvedl mluvčí Městské policie Brno Jakub Ghanem.

Z úlomků pozvolna zamrzající hladiny strážníci zjistili, že tloušťka ledu je i v oblíbených lokalitách, jako jsou Rokle, Sokolské koupaliště nebo Přístaviště, i méně než jeden centimetr. Jako bezpečná vrstva se však označuje dvanáct centimetrů nebo více.

„Varujeme proto před vstupem na vodní hladinu. Na nestabilní plochu by se v žádném případě neměli vydávat děti nebo rodiče s kočárky,“ sdělil Ghanem. Zdůraznil také, že teploty hluboko pod bodem mrazu neznamenají, že vodní nádrže stihly dostatečně zamrznout. Kvalitu ledu totiž výrazně ovlivňuje i intenzita přitékající vody.

Hodnocení článku je 86 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto MPB

Štítky počasí, voda, rekreace, led, MPB, Brno

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Nevstupujte na zamrzající hladinu Brněnské přehrady, varují strážníci  |  Společnost  |  Zprávy  |  Brněnská Drbna - zprávy z Brna a Jihomoravského kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.