Počasí dnes15 °C, zítra16 °C
Úterý 21. března 2023  |  Svátek má Radek

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Šlachta, Nesvadbová a Klíma v Brně dražili pro dobrou věc. Peníze pomůžou nemocné Kristýnce

PR článek

Krutý životní osud postihl tříletou Kristýnku, které krátce po narození lékaři diagnostikovali vrozenou vadu mozku a s tím spojenou těžkou psychomotorickou retardaci. Alespoň částečně pomoci se rozhodli v Brně, kde se setkaly známé osobnosti, aby přispěly dívce na nákladnou léčbu.

První zdravotní potíže se objevily u Kristýnky zhruba ve třech měsících, kdy u ní propuklo zákeřné onemocnění. Prakticky ze dne na den byli rodiče dcerky, jež  je ve svých třech letech mentálně na úrovni kojence, odkázáni na pomoc druhých. Léčba spočívající v pravidelných rehabilitacích a především nepřetržité péči představuje pro blízké značnou finanční zátěž. Zlepšit zdravotní stav pomáhají rovněž speciální cvičení, která ale vychází až na sto tisíc korun. 

Pomáhá nadace i Šlachta

Zmírnit trápení Kristýnky i její rodiny se snaží Nadační fond Be Charity, jenž založila spisovatelka Bára Nesvadbová. Pod hlavičkou charitativní organizace se uskutečnilo také setkání v brněnské kavárně Biegun Café, kde se odehrála dražba. Dražil se například fotoportrét Jana Saudka, akrobatický let s Martinem Šonkou nebo originální rosolka z produkce firmy Žufánek.

Zapojit se přišel například investigativní reportér Josef Klíma, novinářka Pavlína Saudková nebo bývalý šéf ÚOOZ Robert Šlachta. „Málo se to ví, ale Robert patří mezi naše největší donátory. Například z knihy Třicet pod přísahou, kterou Robert Šlachta napsal s Josefem Klímou, věnuje na konto naší nadace padesát korun z každého prodaného výtisku,“ říká Bára Nesvadbová k dlouhodobé spolupráci s bývalým elitním policistou, jehož knihu si koupilo přes sto tisíc lidí.

Robert Šlachta patří mezi největší donátory Nadace Báry Nesvadbové

Vydařená dražba

Sám Šlachta, jenž v současné době stojí v čele hnutí Přísaha, hodlá partnerství s nadací nadále udržovat a organizaci podporovat. S nadací Be Charity dlouhodobě spolupracuji. Podílím se nejen výtěžkem z prodaných výtisků, ale také spolupracuji s Bárou na jejím charitativním bazaru, který rovněž pomáhá potřebným. Jsem rád, že můžu Báře pomáhat i po mém vstupu do politiky, což se ne každému líbí. Charita ale s politikou nesouvisí, tvrdí rodák z Pohořelic, jenž poslal charitativnímu spolku přes 1,5 milionu korun.

I díky přítomnosti Šlachty se podařilo malé dívce pomoci. Na konto Kristýnky prostřednictvím charitativní dražby poputovalo 170 tisíc korun, což nemocné pomůže s hrazením speciálních rehabilitačních programů i zdravotnických pomůcek.

Hodnocení článku je 86 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky Brno, Charita, Nadace, Dražba, Šlachta

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.