sobota 2. července 2022 Patricie

Letní tábory v Brně jsou téměř naplněné. Turnusy budou i pro ukrajinské děti

Středisko volného času Lužánky v Brně nabízí na letní prázdniny přes 200 příměstských a pět desítek pobytových táborů pro pět tisíc dětí. Asi osmdesát procent už je naplněných a zbývá tisícovka míst, řekla mluvčí Kristýna Kolibová. Podle ní jsou v plánu také tábory pro děti uprchlíků z Ukrajiny.

Od kovářstí přes sport až po záchranářství. Témata dětských táborů jsou letos pestrá. Příměstské tábory na území Brna stojí od čtyř set do 2500 korun a jsou od jednoho dne až po celý týden. Pobytové tábory stojí od tří tisíc do 5500 korun. „Pobytové tábory jsou naplánované na Vysočině, na jižní Moravě v okolí Pálavy, v jižních Čechách, v okolí Olomouce nebo v Jeseníkách," vyjmenovala Kolibová. 

Podle Kolibové je o programy velký zájem. „Mnohé byly vyprodané hned po spuštění přihlašování v půlce ledna. Pobytové i příměstské máme naplněné zhruba z osmdesáti procent. Zájemci na poslední chvíli ještě místa najdou. Z celkového počtu přes pět tisíc dětí je zhruba ještě tisícovka míst," uvedla.

Tábory jsou zaměřené různě od sportovních činností přes tvořivé aktivity, jsou pro divadelníky, filmaře, sochaře, ale i malé záchranáře nebo tanečníky. Středisko nabízí i všestranné tábory nebo aktivity s tématy jako Harry Potter, Mimoni nebo Šmoulové. Novinkou jsou netradiční tábory, kde si děti vyzkoušejí programování.

Nezapomíná se ani na děti, které do České republiky přišli z válkou zmítané Ukrajiny. „Pro ukrajinské děti připravujeme tábory, které budou navazovat na naše adaptační skupiny. Součástí programu bude výuka jazyka, ale především se bude jednat o volnočasové aktivity. Zatím zjišťujeme zájem, ale jsou v plánu," dodala Kolibová.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Archiv redakce

Štítky ČR, rekreace, děti, Jihomoravský, ukrajina

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.