neděle 25. září 2022 Zlata

Kontroverzního kulturistu Grznára stíhá policie za jeho výroky, že si v Česku přeje válku a zabíjení

Profesionální kulturista, trenér, zápasník, youtuber a neúspěšný kandidát ve sněmovních volbách Filip Grznár dal o sobě znovu vědět. Na svých sociálních sítích sdílel videa, kde popisoval své důvody, proč je válka dobrá a že udělá cokoli, aby vypukla také u nás v Česku. Později se za své výroky omluvil a tvrdil, že byl opilý. Případem se přesto zabývají plzeňští policisté, kteří podle informací deníku Právo už zahájili trestní stíhání.

Dvě videa umístil Grznár během března na své sociální sítě. Ačkoli z jeho Facebooku inkriminované nahrávky brzy zmizely, dočkaly se stovky sdílení. Jejich obsah zaujal i policii. Podle Práva je v současné době zápasník obviněný z přečinu podněcování k trestnému činu, za což mu hrozí až dvouletý trest.  

„Těším se na to až v České republice vypukne válka. Má to jednu velkou výhodu – ve válce neexistuje právo. Ve válce můžeš páchat trestnou činnost jako vzteklej, což se mi líbí. Je to sen! Přežijou jen ti nejsilnější. Chci, aby v ČR byla válka. Chci, ať Rusko přijde na nás. Nebo kdokoli jinej. Mám to totálně v pí*i. Je mi úplně u pr*ele, jestli to zasáhne rodinu. Je mi to úplně jedno! Chci válku,“ říkal na nahrávce z auta, kterou pak umístil na své sociální sítě do takzvaných stories, tedy příspěvků, které po čase opět zmizí.  

Nešlo ovšem o jednorázový počin, protože zveřejnil i druhé video, ve kterém mluvil prakticky v tom samém duchu. „Zkrátka a dobře je válka jediná svoboda, protože víš, že můžeš kdykoli chcípnout, ale zároveň víš, že můžeš kohokoliv zabít. A to je prostě dobrý a tuhle svobodu já chci. Chci válku v České republice a udělám pro to všechno,“ hlásal pro změnu na Instagramu, kde má 16 tisíc sledujících. 

„Byl jsem opilý.“

Po obrovské vlně kritiky se Grznár veřejně omluvil a tvrdil, že šlo o hloupý úlet, kdy se nechal v opilosti vyhecovat kamarádem. Nic z toho prý nemyslel vážně. Není to ale poprvé, co si kulturista pustil pusu na špacír. Před rokem dostal od soudu pokutu 15 tisíc korun za to, že v jednom svém videu schvaloval vraždu romského řidiče dodávky.

Filip Grznár se pokoušel prosadit i v politice jako trojka na kandidátce hnutí Prameny ve sněmovních volbách. Získal ovšem pouhých 126 hlasů. 

K icidentu došlo v Chomutově v roce 2017. Střelec se hájil tím, že řidič najíděl do lidí na chodníku a on se jen bránil. Od soudu odešel s desetiletým trestem. Na to měl Grznár reagovat videem na sociálních sítích, kde počínání odsouzeného muže vychvaloval. „Dobrou věc udělal. Problém je v tom, že zk*rvená česká justice ho bude posílat za katr, hrozný. A cikáni chtějí dělat nepokoje a vyhrožují jeho rodině. Jestli to udělají, tak pro ty cikány jedu do Chomutova a vyvraždím to," řekl tehdy kulturista, kterému původně hrozil až tříletý pobyt za mřízemi. 

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Instagram Filip Grznár

Štítky Filip Grznár, válka na Ukrajině, nenávistné výroky, policie, trestní stíhání

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.