středa 19. ledna 2022 Doubravka

Vánoční trhy letos nebudou ani na brněnském výstavišti

Oblíbené adventní trhy se letos kvůli epidemiologické situaci nemohou konat na žádném z brněnských náměstí. Ačkoli to vypadalo, že se vánoční vůně rozline alespoň po výstavišti, opak je nakonec pravdou. Organizátoři tradiční předvánoční trhy zrušili.

Pětačtyřicátý ročník vánočních trhů, na kterých pravidelně prodávají své produkty drobní podnikatelé, se měl letos na brněnském výstavišti odehrávat od 10. do 19. prosince. Prodejní stánky se sklem, keramikou, knihami či nápoji však v budově nevyrostou. Vedení brněnských veletrhů se rozhodlo trhy v návaznosti na vyhlášení nouzového stavu zrušit.

Podobný osud přitom potkal předvánoční prodeje na brněnském výstavišti už loni. „Po zrušení Vánočních trhů v roce 2020 jsme všichni letos doufali v příznivější epidemickou situaci a věřili jsme, že se letošní ročník Vánočních trhů na výstavišti uskuteční. K účasti máme nasmlouváno více než 200 prodejců,“ řekl obchodní ředitel společnosti Veletrhy Brno Jan Kuběna

Ke zrušení akce vedl organizátory zejména zákaz konání vánočních trhů, který vydala vláda v minulém týdnu. „K samotnému rozhodnutí přispělai očekávaná struktura návštěvníků, kdy se jedná zejména o rizikové skupiny,“ doplnil tiskový mluvčí brněnských veletrhů Jaroslav Bílek. Po novém nařízení, jež začalo platit společně s nouzovým stavem, přišla nejen pro brněnské stánkaře studená sprcha. Adventní trhy v Brně letos mohly trvat pouhý jeden den, během kterého otevřeli jen málokteří prodejci. 

Zákaz trhů zasáhl především pořadatele a stánkaře, kteří se na vánoční sezonu celý rok připravovali a zákaz provozování vánočních stánků jim přinese velkou ekonomickou ránu. Výjimku dostali po dohodě s hygieniky pouze trhovci na brněnských náměstích, kteří nabízejí sezónní sortiment s vánoční tematikou, jako jsou adventní věnce, ozdoby, nebo jmelí. 

Setkání s blízkými a popíjení svařáku mezi nazdobenými prodejními stánky. Očekávané oslavy předcházející vánočním svátkům měly pro Brňany vypuknout už dnes. Dlouhé trvání akce ale překazila nová opatření. Od pátku platí na území republiky zákaz...

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto BVV

Štítky vánoce, adventní trhy, výstaviště

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.