neděle 23. ledna 2022 Zdeněk

Hlasování v Dáme na vás probíhá po celý listopad 

PR článek

V listopadu vrcholí nejdůležitější fáze participativního rozpočtu Dáme na vás, celoměstské hlasování. Letos mohou občané Brna vybírat z 67 projektů v celkové hodnotě 144 milionů korun. Již pátým rokem jsou finálové projekty od 25. října veřejně prezentovány na každoroční výstavě projektů na náměstí Svobody. Výstava se 9. listopadu přesune na Malinovského náměstí, kde bude až do konce listopadu. 

Na výstavě si kromě finálových projektů můžete prohlédnout fotografie dokončených projektů a těch, které se aktuálně realizují. V létě byla slavnostně otevřena zrekonstruovaná Knihovna Jiřího Mahena na Křižovatce, Industriální naučná stezka u řeky Svitavy, oživený přírodní amfiteátr Čertova rokle a dětské hřiště s kavárnou v areálu Bzzzukot v Židenicích.

Bzukot v Židenicích

Finálové projekty 

Finálové projekty se týkají 24 městských částí. Nejvíce jich je zaměřeno na oblast sportu, zeleně, kultury a zábavy, mnoho projektů cílí na děti či seniory. V letošním ročníku je na realizaci projektů vyčleněno 35 milionů korun. Vzhledem k maximální výši rozpočtu na jeden projekt, která je stanovena na tři miliony korun, se podaří zrealizovat minimálně jedenáct přihlášených projektů. „Celkem se nám sešlo 124 podaných projektů, kterým udělovala veřejnost podporu, posuzovala se u nich proveditelnost a vyjadřovaly se dotčené městské části. Ve finále tak lidé vybírají ze 67 projektů,” popsala koordinátorka participace obyvatel Michaela Jelínková

Bzukov v Židenicích 

Jak hlasovat? 

Hlasovat může každý občan města Brna starší 18 let, k dispozici má celkem 5 kladných hlasů a 2 hlasy záporné. Hlasovat lze elektronicky od 1. do 30. listopadu na damenavas.brno.cz nebo přes full účet na brnoid.cz. Od 1. do 5. listopadu mohou občané Brna odhlasovat fyzicky u stanu při výstavě s pomocí koordinátorek Odboru participace. Každý, kdo takto odhlasuje, se může těšit na dobrou kávu z pojízdné kavárny. Občané města Brna mohou nyní rozhodnout, jaké projekty z jejich okolí se budou v příštím roce realizovat z finančních prostředků participativního rozpočtu města Brna.  

Hlasování náměstí Svobody

Ohodnoť článek

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Štítky Dáme na Vás, Brno Partcipace, Hlasování

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.