neděle 23. ledna 2022 Zdeněk

Policisté a hasiči dostanou nový domov na Brněnské přehradě

Policisté a hasiči budou mít na Brněnské přehradě nový společný objekt, ve kterém najdou zázemí. Investice do novostavby vyjde zhruba na 200 milionů korun. Původní budova ze 70. let už přestala vyhovovat jejich potřebám, půjde k zemi, řekl náměstek ředitele Správy logistického zabezpečení Policejního prezidia ČR Milan Grohmann.

Původní budova v Hrázní ulici slouží hasičům a útvaru policejních potápěčů od 70. let minulého století. Podle Grohmanna ale už na začátku 21. století přestala vyhovovat jejich potřebám. Byla navíc energeticky velmi náročná. „Prověřovací studie pak ukázala, že je mnohem lepší postavit budovu novou, než tu původní zrekonstruovat,“ uvedl náměstek.

Nová budova by měla plnit stejný účel jako ta předchozí, tedy najdou v ní zázemí hasiči i policejní potápěči. Prostorově by ale měla víc vyhovovat jejich potřebám. „Přibude celé jedno podlaží, vznikne i přístavba severním směrem,“ řekl náměstek. Více prostoru budou mít k dispozici jak hasiči, kteří mimo jiné místo dvou garáží pro vozy budou mít čtyři, tak i policisté. Nové budou prostory pro školení i možnost ubytování.

Současný objekt se podle náměstka začne bourat příští týden, demolice potrvá měsíc až dva. Ještě do konce roku je ale v plánu zakládání nového objektu. Nová budova by měla být hotová v první polovině roku 2023.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto HZS JMK

Štítky Hasiči, Policie, Brno, Stavba

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.