čtvrtek 23. září 2021 Berta

Brno vyzvalo občany k pojmenování parku v Komárově

PR článek

Jméno nového parku v Komárově vyberou obyvatelé Brna. Dvoukolová anketa začne 1. září a své návrhy může zaslat každý občan. Následně se pro některý z pěti návrhů, které postoupí do finále, bude hlasovat na stránkách brnoid. S vyhlášením ankety souhlasili brněnští radní.

 Brno hledá název pro nový park v městské části Brno Jih. Jedná se o nově vzniklou parkovou plochu o rozloze zhruba 1,4 ha, jejímž dominantním a určujícím prvkem je koryto Staré Ponávky (k.ú. 129/1 Komárov). Dříve regulovaný tok byl upraven do přírodě bližší podoby, k hladině se tak lze dostat přímo ze břehu v rozvolněné části toku, v užší části koryta slouží k přiblížení pobytové schody a molo. Říčka je přemostěna třemi lávkami, které zároveň propojují blízké sídliště s revitalizovaným komerčním areálem Svatopetrská. Úprava obou ploch byla sjednocena použitými materiály a sadovými úpravám. Podél toku je zbudována páteřní komunikace s betonovým povrchem, cestní síť doplňují mlatové stezky v kombinaci s kamennou dlažbou. Běžně používaný mobiliář (lavičky, koše) ozvláštňují dřevěná lehátka rozmístěná po obvodu centrální louky. V maximální možné míře byly zachovány stávající stromy podél toku, které byly doplněny dosadbami stromů a keřů v ploše a velkým množstvím bylin, především na březích toku. Centrální prostor tvoří pobytový trávník, po obvodu přecházející v luční porost.

Sběr návrhů na název parku začíná od 01.09.2021 do 30.09.2021 a bude probíhat přes anketní formulář na webu https://apl.brno.cz/anketa-park/. Navrhovaný název parku nesmí obsahovat vulgární slova, jména žijících osobností a může obsahovat max. 5 slov

Jakmile skončí první kolo hlasování, odborná porota vybere pět nejrelevantnějších návrhů, které budou zveřejněny na stránkách www.brno.cz

Druhé kolo ankety bude probíhat od října prostřednictvím veřejného hlasování na webových stránkách www.brnoid.cz. Občané tak mohou hlasovat právě pro jeden z pěti navrhovaných názvů parků. Po ukončení hlasování a překontrolování hlasů organizátor publikuje výsledky na www.brno.cz, kde vyhlásí vítězný návrh.

Navrhovatel vítězného názvu parku bude oceněn věcnou cenou při slavnostním vyhlášení výsledku ankety Název parku, nebo v kanceláři 1. náměstka primátorky Brna dle dohody, případně zaslány poštou na předem ověřenou adresu.

Hodnocení článku je 96 %. Ohodnoť článek i Ty!

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Štítky Brno, Komárov, Park, Anketa

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.