středa 20. října 2021 Vendelín

Po tornádu do Brna. Město pozve děti ze zasažených lokalit na prázdniny

Brněnská radnice se rozhodla dětem z tornádem zasažených oblastí na jižní Moravě alespoň částečně zpříjemnit letní prázdniny. Rodinám z Mikulčic, Hrušek, Lužic a Moravské Nové Vsi nabídla, že jejich potomci můžou přijet do moravské metropole a užít zábavu v hvězdárně, ve vědeckém parku Vida! nebo zajít na naučnou stezku do lesního areálu.

Podle brněnské primátorky Markéty Vaňkové (ODS) chce město tímto krok pomoci lidem ze zasažených lokalit z Břeclavska a Hodonínska, přes které se koncem červne prohnaly ničivé bouřky a tornádo.

Chtěli jsme, aby děti z postižených obcí, pro něž musí být celá situace také velmi náročná, zažily alespoň část letošních prázdnin tak, jak byly zvyklé. Oslovila jsem proto naše či námi podporované organizace a společnosti s dotazem, jestli pro ně nechtějí zajistit a zorganizovat nějaký program. Výsledkem jsou dva jednodenní výlety do Brna,“ sdělila primátorka.

Brněnský magistrát věnoval zasaženým lokalitám už v minulosti podporu, když poslal desetimilionový dar. Nyní se organizuje výprava. Ve středu 11. srpna čeká mladé výletníky zábava na hvězdárně a ve Vida centru, ve čtvrtek 19. srpna si pak mladicí mají možnost užít Den dětí v areálu Lesů města Brna U Mravence Lesíka. Autobus děti vyzvedne v Lanžhotě ráno kolem osmé, zpět se vrací před šestou hodinou večer. Dopravu bezplatně zajistí brněnský dopravní podnik. Vstupné je pro děti zdarma, stejně tak jako stravování. 

S organizací pomohla Brnu také senátorka Anna Hubáčková (za KDU-ČSL), která společně s kolegyní Jaromírou Vítkovou (KDU-ČSL) či Okresní hospodářskou komorou Blansko připravili už v minulosti dva obdobné výlety pro jihomoravské školáky a předškoláky. Děti navštívily v polovině července Moravský kras, začátkem srpna pak Boskovicko. 

Ohodnoť článek

Foto Michal Šťastný

Štítky Tornádo, Brno, Děti, Program, Prázdniny

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.