čtvrtek 23. září 2021 Berta

Cena za nejlepší bílé víno putuje na jižní Moravu. Vinařství z Ratíškovic podruhé ovládlo prestižní světovou soutěž

PR článek

Jihomoravský úspěch na světové scéně. BV vinařství z Ratíškovic na Hodonínsku uspělo v prestižní soutěži Concours Mondial de Bruxelles V konkurenci deseti tisíc vín z celého světa zvítězil Ryzlink vlašský 2018 Reserva. Vinařství obhájilo loňské vítězství a navazuje na úspěchy, které už letos posbíralo na soutěžích Best of Reisling a Bacchus Madrid. Kromě velké zlaté medaile pro šampióna výstavy získalo BV vinařství další 3 zlaté a 3 stříbrné medaile. 

„Kvalitě vína u nás podřizujeme vše. To nejlepší, co dokážeme vypěstovat a následně vyrobit, zařazujeme do prémiové řady Reserva. Úspěchy, jako je tento, nás jen utvrzují, že jdeme po správné cestě. Přesto nás ale vítězství překvapilo. Nečekali jsme, že bychom tak velký úspěch dokázali někdy zopakovat,“ prohlásil výkonný ředitel B\V vinařství Vlastimil Valenta.

Prémiovou a cenami ověnčenou řadu vín Reserva představilo B\V vinařství letos v červnu. Jde o vína nejlepších ročníků a nejvyšších kvalit, jež dále zrají několik let v dubových sudech. „Nejstarší vína této exkluzivní řady jsou červené odrůdy z ročníku 2015 a bílé 2017. K dnešku obsahuje 16 vín (8 červených a 8 bílých) z ročníků 2015-2018,” doplnil Valenta.

Uspěla moravská i česká vína

28. ročník mezinárodní soutěže vín Concours Mondial de Bruxelles letos hostilo hlavní město Lucemburska, Lucemburk. Od 17. do 27. června hodnotilo 300 odborníků 10 000 vín ze 46 zemí světa.

Čeští a moravští vinaři si ze soutěže odvezli celkem 32 medailí, z toho 2 velké zlaté, 7 zlatých a 23 stříbrných. Druhou velkou zlatou medaili získal znojemský Znovín za Tramín červený 2017. Dvě zlaté medaile získalo vinařství Volařík, po jedné Vinofol a Zámecké vinařství Bzenec. 

Dvě stříbrné medaile získalo české vinařství Salabka, tedy víno z vinařské oblasti Čechy. 

Rozšíření zlaté sbírky

B\V vinařství si už na začátku června přivezlo velkou zlatou a 11 dalších medailí z mezinárodní soutěže Bacchus Madrid. Sklepmistr Jiří Toman byl zároveň vyhlášen nejlepším enologem výstavy. V červnu získalo také 3. cenu na největší světové soutěži ryzlinků Best of Riesling, která se koná v domovské oblasti ryzlinků – Porýní-Falc, a vína z jiných oblastí tu uspějí jen velmi výjimečně.

Sklepmistr Jiří Toman byl letos vyhlášen nejlepším enologem (vinařem) prestižní světové výstavy v Madridu.

Vína, která zaslouží osobní prezentaci

Vinařství navazuje na loňské úspěchy, kdy se na mezinárodních výstavách stalo českým rekordmanem a jeho Chardonnay 2017 Reserva zařadili odborníci do prestižní jedenáctky nejlepších bílých vín světa roku 2020. „Výjimečná vína si zaslouží také výjimečného zákazníka, proto se B\V vinařství rozhodlo, že je nabídne jen do několika vybraných restaurací a časově i množstvím omezí možnost nákupu na svém e-shopu,” uvedl majitel vinařství Zdeněk Bábíček. 

Vína si naopak budou moci zakoupit návštěvníci vinařství, kteří je zde mohou i ochutnat. „Jsme přesvědčení, že tato vína si zaslouží osobní prezentaci. Podstatou je, aby si naši zákazníci koupili takové víno, které jim bude opravdu chutnat, a pro které se budou rádi vracet. O kvalitě a hodnotě vín jsme přesvědčeni,“ uzavřel majitel.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Štítky bv vinařství, soutěž, úspěch, víno, rserva, ryzlink vlašský

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.