Počasí dnes16 °C, zítra17 °C
Pondělí 5. června 2023  |  Svátek má Dobroslav

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Zasaďte strom, nainstalujte solární panel. Experti poradí, jak na to

PR článek

Čistá elektřina a teplo bez uhlí budou vznikat blíže spotřebitelům. Není problém umístit solární panely na vhodné střechy budov a třeba je kombinovat se zelenou střechou, která zajistí, aby se dům nepřehříval. Přichází šance na zelené desetiletí.

Klíčem jsou informace

Možnosti moderní energetiky pro města, obce a firmy představí konference Svazu moderní energetiky. Akce „Zelená ekonomika: zdravá města a moderní regiony“ proběhne on-line 29. června od 10:00 pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje Jana Grolicha (KDU-ČSL). Během úvodního bloku konference budou debatovat o přínosech rozvoje udržitelných projektů pro regiony senátor Mikuláš Bek, hejtman Jan Grolich a Martin Sedlák, programový ředitel Svazu moderní energetiky.

Čistá energie

Konference představí také zkušenosti s plánováním energeticky soběstačné čtvrti Chytré Líchy v Židlochovicích u Brna. Tato zelená čtvrť bude vůbec prvním energeticky soběstačným projektem na Moravě. Zkušenosti s přípravou solárních projektů ve městech popíše Kateřina Vosičková, energetická manažerka působící v Prostějově. Martin Madej z Aliance pro energetickou soběstačnost nabídne kombinaci zemědělství a fotovoltaiky. David Martinek z ČEZ ESCO přinese informace o možnostech podpory pro nové projekty obnovitelných zdrojů či úspor energie v budovách. Poradí, jak lze získat fotovoltaiku za pouhou korunu nebo jak mohou firmy a města využít potenciál úspor energie.

Jak se v létě neuvařit

Přednášky nabídnou také informace o možnostech příprav našich měst a obcí na horko a sucho. Zdravou krajinou a udržitelné zemědělství nabídne Martin Smetana z Farmy Blatnička, vítěz soutěže Adapterra Awards. Další trendy z této iniciativy představí Martin Ander, specialista na komunitní projekty, který spolupracuje s Nadací Partnerství. Využití satelitních dat k plánování adaptačních opatření ve městech i krajině bude prezentovat Štěpán Vizina, odborník na práci se satelitními daty ze společnosti Ekotoxa. 

Připomínáme, že konference proběhne online již 29. června. Sledovat ji lze zdarma. Více informací o akci na www.modernienergetika.cz

Ohodnoť článek

Štítky Jmk, Čistá elektřina, energetika, Brno, projekt, konference, Jan Grolich, KDU-ČSL, Mikuláš Bek, Martin Sedlák, Jihomoravský kraj, David Martinek, Martin Ander

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Založením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.