čtvrtek 13. května 2021 Servác

Šimpanze ze zoo a safari spojili videem, aby se nenudili

Novou zábavu má čtyřčlenná skupina šimpanzů z hodonínské zoologické zahrady. Zvířata z jihomoravského města můžou pozorovat, jak se daří jejich kolegům ze Safari Parku Dvůr Králové. Obě expozice spojují online kamery. Dovádění primátů si užije také veřejnost, která šimpanze může obdivovat prostřednictvím webového streamu každý den od 8:00 do 16:00 hodin až do příštího týdne.

Zatímco šimpanzi ze Dvora Králové dobře ví, co od vzájemného pozorování očekávat, protože byla o týden dříve stejným způsobem virtuálně propojili se skupinkou lidoopů z brněnské zoo, pro hodonínské primáty bude živé vysílání novinka.

Cílem současného projektu je především rozptýlení pro šimpanze, ale i pro návštěvníky, kteří do zahrady za současných restrikcí nemohou. Přímý přenos lze sledovat každý den od 8:00 do 16:00 zde,“ popsal ředitel hodonínské zoologické Martin Krug

Organizátoři se rozhodli pro netradiční akci především z toho důvodu, že lidé nemají vzhledem k vládním opatření proti pandemii covid-19 možnost vidět zvířata naživo. Navíc šimpanzům zvídaví návštěvníci scházejí.

Jedná se o zvídavá a inteligentní zvířata, kterým návštěvníci v zahradě chybí, a přestože se jim chovatelé snaží všemi možnými způsoby obohatit jejich život v zajetí zpestřit, vítané rozptýlení v podobě návštěvníků jim nahradit nemohou. Proto vedení hodonínské zoo nabídku spolupráce na projektu uvítalo,“ mluvčí Zoo Hodonín Marie Blahová.

Ohodnoť článek

Foto Zoo Dvůr Králové

Štítky Zoo, Hodonín, Safari, Zvířata

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.