pátek 5. března 2021 Kazimír

Místo zchátralé budovy bývalé vojenské jídelny Gigant na Kraví Hoře vznikne park s lavičkami

K Masarykově čtvrti brzy přibude nový park. Vznikne z prostor bývalé chátrající jídelny Gigant na Kraví Hoře, která je už víc než 30 let opuštěná. Demolice budovy a rekonstrukce parku vyjde na 11 milionů, které zaplatí Ministerstvo pro místní rozvoj spolu s městem Brnem.

Bývalá vojenská jídelna Gigant na Kraví Hoře, kterou si lidé pamatují také pod názvem Kadetka, je už přes 30 let opuštěná a chátrá. Budova před deseti lety vyhořela a nedělá svému okolí zrovna pěknou reklamu. Město se proto rozhodlo udělat z brownfieldu park, který bude patřit k Masarykově čtvrti. Díky tomu zde vznikne zelené místo se stromy a lavičkami, které by mělo být hotové příští rok v dubnu.

Než na místě bývalé jídelny park vznikne, bude nutná demolice původní vyhořelé budovy a radikální ozdravující přestavba celého prostoru. Pak se Brňáci budou moci těšit na příjemné posezení na trávení volného času. 

Celkové náklady jsou vyčísleny na více než 11 milionů korun a budou hrazeny z dotace Ministerstva pro místní rozvoj, zdrojů z rozpočtu městské části Brno-střed a města Brna. Za samotnou realizaci parku je odpovědná městská část Brno-střed. 

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Brno.cz

Štítky Park, brno, brownfield, kravák

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.