úterý 2. března 2021 Anežka

Během dopoledne zavolalo na jihomoravskou linku k registraci očkování sto lidí. Operátoři chvíli volali z mobilů

Krajská krizová linka Jihomoravského kraje odbavila jen za první dvě a půl hodiny asi stovku zájemců o očkování proti nemoci covid-19, uvedl mluvčí kraje Michal Cagala. Podle hejtmana Jana Grolicha (KDU-ČSL) měla linka výpadek a zaměstnanci museli volat ze svých mobilů. Celostátní systém pro registraci lidí starších 80 let byl spuštěný dnes v 8:00 a měl problémy. V systému způsobily problém SMS s pin kódy, dovolat se nedalo ani na celostátní linku 1221.

Krajská krizová linka 800 129 921 začala fungovat na pomoc té celostátní také v 8:00 a pracuje do 16:00. Za dvě a půl hodiny odbavila asi stovku zájemců o očkování. „Nyní je situace už stabilnější, než když po spuštění registrace byly dlouhé prodlevy v zasílání sms zpráv a přetížení systému," uvedl Cagala.

Operátoři volali z vlastních mobilů

Podle Grolicha měla linka i chvilkový výpadek. „Zaměstnanci museli volat z vlastních mobilů a platit to ze svého. Musí se to vychytat," poznamenal Grolich. Podle něj úřad dělá, co je v jeho silách. Linku ale bude kraj posilovat. Aktuálně obsluhuje krajskou informační krizovou linku pro registraci seniorů nad 80 let na očkování pět zaměstnanců.

Registr k očkování spadl pár minut po spuštění. Stát operátorům neřekl o ověřovacích SMS, lidé zuřili

Pevné nervy musel mít v pátek ráno každý, kdo se chtěl přihlásit k očkování seniorů nad 80 let. Státní registr totiž spadl několik minut po spuštění. Největší problém byl ale i tak jinde. Podle operátorů stát nikoho neinformoval, že systém při...

„Telefonují a další zaměstnanci pak zabezpečující technickou podporu jejich činnosti," dodal Cagala. Pomoc občanům kraje s registrací nabízí také krajské organizace Lužánky, středisko volné času a hlásí se i další dobrovolníci.

Speciální infolinky spustí od pondělí i znojemská radnice. „Celostátní i krajská linka jsou přetížené, proto jsme pro znojemské seniory aktivoali dvě čísla, kde jim poradíme a pomůžeme," uvedla mluvčí radnice Zuzana Pastrňáková. Pracovníci odboru sociálního budou k dispozici na telefonních číslech 733 781 612 a 733 781 614. Volat je možné v pracovních dnech od 8:00 do 16:00 hodin.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky bezplatná linka, jmk, jihomoravský kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.