Počasí dnes0 °C, zítra1 °C
Čtvrtek 30. listopadu 2023  |  Svátek má Ondřej
Bez reklam

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Vadí vám nepořádek v okolí? Řekněte starostovi, kameru lze vyhrát zdarma 

PR článek

Nepořádek, výtržnosti a rušení nočního klidu hlásí obyvatelé Kyjova. Problém se týká místního autobusového nádraží, které – zejména v nočních hodinách – do výkladních skříní města rozhodně nepatří. Podobné „slepé místo“, tedy problémovou lokalitu, najdeme v každé obci. Může se jednat o okrajovou ulici, zapadlý podchod, komunikaci, kde opakovaně dochází k přestupkům, nebo rizikový vodní tok. Společným jmenovatelem bývá nepořádek, vandalismus, zvýšená kriminalita, odlehlost či koncentrace problémových osob.

Právě na místa, kterým se místní vyhýbají a které pravidelně přidělávají vrásky městským orgánům i policii, si chce posvítit soutěž Slepá místa. Projekt, v němž je Drbna mediálním partnerem, iniciovala společnost Axis Communications, hlavním partnerem je Svaz měst a obcí. Do soutěže lze přihlásit rizikové lokality v obci. Přihlášená místa následně posoudí odborná porota a vítězná lokalita získá inteligentní dohledový bod v hodnotě 150 tisíc korun. V tuto chvíli soutěží o kamerový dohled 11 projektů z celé ČR – podpořit je můžete například hlasováním nebo sdílením na sociálních sítích.

Problémový „autobusák“ v Kyjově

Hluční výtržníci, kteří obtěžují občany na autobusovém nádraží a v jeho bezprostředním okolí, dlouhodobě trápí radnici v Kyjově. Posedávají na veřejnosti, svým hlučným chováním a vulgárními výrazy pobuřují okolí, v nočních hodinách nejsou výjimkou rvačky. Lokalitu sice zčásti monitoruje kamera propojená se služebnou městské policie, ta nicméně nepodchytí celou oblast.

Chytré kamery přináší okamžitý efekt

Výhra v podobě chytré kamery, vybavené potřebnou analytikou, může problémové lokality významně eliminovat nebo úplně odstranit. Kameru lze například vybavit tlampačem, jehož prostřednictvím je možné v reálném čase oslovit výtržníky či vandaly. Efekt odrazení v takovém případě funguje téměř na 100 %. Jiná inteligentní funkce dokáže upozornit na to, že se na určitém místě dotyčná osoba zdržuje podezřele dlouho. To se hodí například v případě prevence sprejerství. V neposlední řadě umí kamery vybavené příslušnou analytikou rozpoznat kritické zvýšení hladiny vodního toku a vyslat zprávu povolaným osobám.

Víte o slepém místě, které by v soutěži nemělo chybět? Informujte o soutěži své zastupitele! Veškeré informace najdete na stránce www.slepamista.cz, a to včetně vzorového e-mailu zastupitelům.
 

Ohodnoť článek

Štítky slepá místa, bezpečnost, soutěž, Kyjov, autobusové nádraží, kriminalita, videokamera, Svaz měst a obcí České republiky, Česko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Vadí vám nepořádek v okolí? Řekněte starostovi, kameru lze vyhrát zdarma   |  Společnost  |  Zprávy  |  Brněnská Drbna - zprávy z Brna a Jihomoravského kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.