pondělí 26. října 2020 Erik

Startovací byty na Valchařské prošly kolaudací, žádat o ně lidé mohou až do 20. října

Zájemci o startovací byty mohou až do 20. října podávat své žádosti o bydlení v Brně. Původních 47 bytů se nově rozrostlo o další tři, k dispozici tak bude padesátka zrekonstruovaných bytů pro mladé rodiny. V říjnu budou navíc probíhat dny otevřených dveří, kdy si zájemci mohou byty prohlédnout.

Dvě novostavby na ulici Valchařské byly zkolaudovány a čekají na své nájemníky. Jedna z budov má čtyři patra s devíti byty o velikostech 2+kk a 3+kk. Naproti přes ulici pak najdeme druhou čtyřpatrovou stavbu, ve které na nové rodiny čeká 6 bytů. 

„Tyto krásné nové byty jsou velmi žádané. Dokládá to také návštěvnost dní otevřených dveří, které jsme už uspořádali. Pro velký zájem je lidem otevřeme znovu, a to Vojtovu ve středu 30. října od 16 hodin a Valchařskou ve středu 7. října od 16 hodin,“ pozval k prohlídkám startovacích bytů náměstek primátorky Jiří Oliva.

Startovací byty jsou určeny převážně pro mladé lidi, kteří se chtějí osamostatnit nebo založit rodinu. K bytům na Valchařské, Vojtově, Beethovenově a Masarykově přibyly další tři na Mostecké a Stamicově.

Podmínky startovacích bytů

O startovací byt mohou ve výběrovém řízení zažádat páry, jejichž celkový čistý měsíční příjem činí minimálně 27 300 Kč a maximálně 58 013 Kč. Oba žadatelé musejí být zletilí, ale mladší 35 let, nesmějí vlastnit dům nebo byt a ani být jeho nájemcem (nebo musí prokázat, že je toto bydlení vzhledem k jejich finanční či sociální situaci nevyhovující). Podmínkou také je, aby žadatelé neměli žádné dluhy za užívání bytu nebo za služby s tím spojené.

Zájemci o byt musí na podatelnu magistrátu do 20. října doručit žádost. Ta by měla obsahovat popis stávající bytové situace, trvalé bydliště, datum narození, kontaktní e-mail nebo telefon a také o jaký byt či byty mají zájem. Na zalepenou obálku pak partneři napíší "Startovací byt" a kontaktní adresu jednoho ze žadatelů. 

Ty žádosti, které splní všechny podmínky, pak budou zařazeny do slosování a noví nájemci tak budou vybráni losem. U každého bytu probíhá losování tak, že se nejprve vybírá ze skupiny žadatelů s dítětem/dětmi (sem spadají i páry, kde je žadatelka těhotná). Další v pořadí jsou manželé a registrovaní partneři a třetí skupinu představují nesezdané páry.

Lidé mohou žádat i o víc bytů zároveň

Pokud se žadatelům podaří byt získat a žádali o víc bytů, jsou z dalšího slosování vyřazeni. V bytě pak mohou bydlet tři roky a výše nájemného na Vojtově a Valchařské vyjde na 90 korun na metr čtvereční za měsíc. Na Masarykově, Beethovenově, Mostecké a Stamicově pak nájemné vyjde na 61,54 korun za metr čtvereční za měsíc. Nájemné se ale bude každý rok zvedat o míru inflace. Díky těmto podmínkám si mladé rodiny budou moci našetřit peníze na budoucí bydlení. 

Ohodnoť článek

Foto brno.cz

Štítky startovací byty, brno, nájem, pronájem, město

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.