sobota 15. května 2021 Žofie

Od středy začne další dopravní peklo. Na téměř celé prázdniny se uzavře most přes Žabovřeskou

Brněnští řidiči by se od zítřka měli obrnit ještě větší dávkou trpělivosti. Kvůli stavbě Velkého městského okruhu (VMO) se totiž v obou směrech uzavře most přes Žabovřeskou. Spojnice mezi Bystrcí a Královopolskými tunely zůstane uzavřena až do 16. srpna.

Na mostu budou od středy 1. července pracovat dělníci celé šíři silnice. Objízdná trasa tak povede po Veslařské, Štursově a Královopolské, případně Horově, kde se řidiči následně napojí na Žabovřeskou směrem ke Královopolským tunelům.

Stavba je součástí první etapy VMO Žabovřeská, která by měla být hotova na konci letošního roku. Druhou etapu prací zastavil zásah antimonopolního úřadu, který vyhověl stížnosti malé slovenské firmy Deštrukprojekt. Ředitelství silnic a dálnic vypsalo výběrové řízení na stavební firmu znovu a věří, že by se mohlo začít stavět ještě ke konci letošního roku.


Stavba VMO se odkládá. Antimonopolní úřad zrušil druhou etapu stavby městského okruhu

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) definitivně zrušil zadávací řízení na II. etapu výstavby velkého městského okruhu v Brně. Rozhodnutí potvrdil předseda úřadu Petr Rafaj, je pravomocné, potvrdili mluvčí úřadu Martin Švanda a brněnský...


Na konci projektu by se měla doprava na Žabovřeské rozšířit do čtyřech pruhů po celé své délce. Tramvajová linka pak částečně povede tunelem. Původně se počítalo s termínem dokončení stavby v roce 2023.

Hodnocení článku je 64 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto MMB

Štítky žabovřeská, uzavírka, Brno, most, stavba, vmo

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.