čtvrtek 24. září 2020 Jaromír

Fakultní nemocnice u svaté Anny může jako první na Moravě léčit covid-19 remdesivirem

Brněnská Fakultní nemocnice u svaté Anny začne během následujících týdnů léčit pacienty s těžkým průběhem nemoci covid-19 experimentálním lékem remdesivir. Ten už v minulých týdnech lékaři aplikovali taxikáři v Praze, který byl jedním z prvních nakažených koronavirem v Česku a dostal se na pokraj smrti.

Rozšířený přístup (EAP-Extended Access Program) pro léčivý přípravek REMDESIVIR povolilo Ministerstva zdravotnictví ČR ve čtyřech nemocnicích v České republice, které se stanou garanty léčby tímto přípravkem. Jednou z nemocnic - a zároveň jedinou na Moravě - je i Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně.

„Jsme za to samozřejmě moc rádi. Remdesivir by měl do naší nemocnice dorazit do dvou týdnů," uvedla mluvčí nemocnice Dana Lipovská. Podle ní zatím nemocnice bližší detaily o zásilce remdesiviru neví.

Fakultní nemocnice u svaté Anny slouží jako centrum pro těžké případy pacientů s nemocí covid-19. O víkendu leželo v nemocnici pět lidí s pozitivním testem na koronavirus ve vážném stavu, dva byli napojeni na mimotělní podporu života, tři na umělou plicní ventilaci.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Foto ilustrační foto, HZS HK

Štítky remdesivir, koronavirus, léčení, jižní morava, fnusa

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.