sobota 24. září 2022 Jaromír

Fakultní nemocnice u svaté Anny může jako první na Moravě léčit covid-19 remdesivirem

Brněnská Fakultní nemocnice u svaté Anny začne během následujících týdnů léčit pacienty s těžkým průběhem nemoci covid-19 experimentálním lékem remdesivir. Ten už v minulých týdnech lékaři aplikovali taxikáři v Praze, který byl jedním z prvních nakažených koronavirem v Česku a dostal se na pokraj smrti.

Rozšířený přístup (EAP-Extended Access Program) pro léčivý přípravek REMDESIVIR povolilo Ministerstva zdravotnictví ČR ve čtyřech nemocnicích v České republice, které se stanou garanty léčby tímto přípravkem. Jednou z nemocnic - a zároveň jedinou na Moravě - je i Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně.

„Jsme za to samozřejmě moc rádi. Remdesivir by měl do naší nemocnice dorazit do dvou týdnů," uvedla mluvčí nemocnice Dana Lipovská. Podle ní zatím nemocnice bližší detaily o zásilce remdesiviru neví.

Fakultní nemocnice u svaté Anny slouží jako centrum pro těžké případy pacientů s nemocí covid-19. O víkendu leželo v nemocnici pět lidí s pozitivním testem na koronavirus ve vážném stavu, dva byli napojeni na mimotělní podporu života, tři na umělou plicní ventilaci.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto ilustrační foto, HZS HK

Štítky remdesivir, koronavirus, léčení, jižní morava, fnusa

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.