neděle 23. ledna 2022 Zdeněk

Veterinární univerzita v Brně ruší kvůli koronaviru výuku

Brněnská Veterinární a farmaceutická univerzita (VFU) je druhou vysokou školou v Brně, která citelným způsobem omezuje výuku. Jedná se o preventivní zásah proti riziku šíření nového typu koronaviru, který způsobuje nemoc COVID-19. Rektor Alois Nečas se tak rozhodl po dnešním jednání krizového štábu univerzity s platností od středy do odvolání. Dokument ČTK poskytla mluvčí školy Soňa Šmahelová. Škola také okamžitě zahájí vývoj a testování nové antivirové roušky pro ochranu před nákazou.

Jako první zrušila v pondělí na dva týdny veškerou výuku a hromadné akce v areálu školy Mendelova

univerzita. Podobná opatření zavedly v Praze i Česká zemědělská univerzita a České vysoké učení technické.


Masarykova univerzita kvůli hrozbě koronaviru dočasně přerušuje výuku univerzity třetího věku

Masarykova univerzita kvůli hrozbě koronaviru dočasně přeruší výuku Univerzity třetího věku. Ta je určena pro seniory, kteří jsou zároveň nejvíce ohroženou skupinou z hlediska zdravotních komplikací spojených s případnou nákazou koronaviru. ...


Na VFU se nebudou konat přednášky, zůstávají jen cvičení v menších skupinách. Ve škole se neuskuteční ani kongresy a konference, zavřená zůstane knihovna a tělocvična. Ruší se veškerá výuka na Univerzitě třetího věku a všechny vzdělávací kurzy, do nichž dochází více než 24 lidí.

Rektor doporučil studentům vyhýbat se místům s větším počtem osob

Rektor také zrušil veškeré výjezdy studentů kromě pracoviště v Novém Jičíně, doporučil jim i zaměstnancům vyhýbat se návštěvám míst s větší koncentrací osob, jako jsou kina, divadla, sportovní akce, plesy a podobně. Zrušený je i každoroční ples univerzity. Zastavené jsou také výjezdy studentů do rizikových zemí, jimiž jsou Čína, Hongkong, Tchaj-wan, Itálie, Jižní Korea, Írán a Irák, zároveň nesmí do školy přijet studenti z těchto zemí.


Mendelova univerzita zastavuje kvůli hrozbě koronaviru výuku, MUNI ani VUT to zatím neplánují

Brněnská Mendelova univerzita ruší od úterý 3. března studium, vedení univerzity to oznámilo dnes odpoledne. Rektorka Danuše Nerudová vyhlásila samostudium. Opatření bude platit do 15. března. Masarykova univerzita ani VUT se zatím k tomuto kroku...


Vedoucí pracovníci mají také zajistit, aby učitelé starší 65 let mohli pracovat z domova a ve výuce je nahradili mladší kolegové. Intenzivnější mají být také preventivní hygienická opatření ve škole.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto VFU / Facebook

Štítky Veterinární a farmaceutická univerzita Brno, vfu, koronavirus, výuka, přerušení

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.