pátek 21. února 2020 Lenka

Brno koupilo dalších padesát procent akcií Technologického parku za půl miliardy korun

Podpisem smlouvy dnes Petr Hladík dokončil odkup padesáti procent akcií Technologického parku. Brno odkoupilo tyto akcie od dubajské společnosti P&O za 21,5 milionů eur, což je v přepočtu přes 540 milionů korun. Město je teď většinovým vlastníkem parku.

Odkup za více než půl miliardy korun zastupitelé odsouhlasili už v listopadu loňského roku

Technologický park je firma o rozloze šedesát tisíc metrů čtverečních. Tento prostor využívá primárně pro kanceláře, která pronajímá inovativním firmám a výzkumným institucím. V Brně tento prostor existuje přes dvacet let. Brno, Vysoké učení technické v Brně a dubajská firma P&O byli vlastníky akcií Technologického parku, pričemž město bylo polovičním vlastníkem.

Odkup akcií dubajská firma nabízela už dříve Jihomoravskému kraji, ale jihomoravští zastupitelé odmítli. Poté odkup nabídli městu Brno a pátého listopadu brněští zastupitelé odsouhlasili nákup druhé poloviny akcií. „Naším cílem je, aby se Technologický park dále rozvíjel a podporoval start-upové, inovativní a hi-tech firmy. Momentálně pracujeme na byznys plánu, ve kterém budou zmíněny konkrétní představy o jeho budoucím fungování,“ říká brněnská primátorka Markéta Vaňková. 

Technologický park nabídne také prostor pro bydlení

Město zaplatilo více než půl miliardy korun za tento prostor, který nabídne jak šedesát tisíc metrů čtverečních kancelářských prostor, tak také dalších šedesát tisíc metrů čtverečních, které budou sloužit pro bydlení. 

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Foto Technologický park, MMB

Štítky Technologický park, akcie, prodej, odkup

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.