pátek 15. ledna 2021 Alice

Brněnští popeláři budou odvážet odpad i o vánočních svátcích

Odvoz odpadů bude v Brně fungovat i během všech tří vánočních svátků. Vánoce totiž pro popeláře znamenají vyšší množství odpadu z domácností, kontejnery se naplňují rychleji a je třeba je průběžně vyvážet.

Popeláři rozhodně nelení

„Svozové posádky budou sbírat odpad během vánočních svátků každý den. Požadujeme, aby bylo Brno perfektně čisté, takže popeláři budou jezdit na Štědrý den i na první a druhý svátek vánoční,“ řekl Filip Leder, radní a předseda představenstva firmy.

Po Štědrém dni se každoročně zvyšuje množství odpadů v kontejnerech, především obalů od potravin a dárků. Více je i skla a lahví od nápojů.

Na Nový rok se odvážet nebude

Pravidelný odvoz směsného a tříděného odpadu bude v Brně i o svátcích podle běžného harmonogramu. Popeláři nebudou odpad odvážet pouze na Nový rok, tedy ve středu 1. ledna. Odvoz se uskuteční následující den ve čtvrtek 2. ledna, středeční odvoz nahradí mimořádný sobotní.

„Vycházíme vstříc občanům, kteří potřebují po Štědrém dni odevzdat větší objem odpadů, a necháme otevřených všech 37 sběrných středisek v Brně,“ řekl Leder. Uzavřená budou pouze během vánočních svátků, na Silvestra a na Nový rok.

Vánoční stromky mohou Brňané odložit na vyhrazená místa

Každoroční problém, kam po svátcích vyhodit vánoční stromky, mohou Brňané vyřešit několika způsoby. Buď využijí kterékoliv sběrné středisko, nebo ho mohou odložit na vyhrazená místa, která zřizují městské části. Další možností je nechat stromky ležet u černých popelnic, což platí pro stromky do průměru kmene pět centimetrů. Větší stromky by měli lidé rozřezat přibližně na metrové kusy. Lisovací lopata popelářského vozu totiž nedokáže silné a dlouhé kmeny stromků zpracovat a mohla by se poškodit.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Sako.cz

Štítky popeláři, vánoční svátky, odpad

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.