sobota 14. prosince 2019 Lýdie

Tradiční Vinohradské vozíkohraní rozjede oslavy kulatého výročí Ligy vozíčkářů

Liga vozíčkářů letos slaví 30 let od založení a oslavy kulatého jubilea odstartuje v pátek 6. září Vinohradské vozíkohraní. Tradiční akce brněnské organizace se bude konat v prostranství vedle sídla Ligy vozíčkářů ve Vinohradech. Akce je určena široké veřejnosti. Přijít může každý, kdo se chce pobavit a zároveň se dozvědět se něco o životě s hendikepem.

Součástí akce budou i hudební vystoupení. Návštěvníci se mohou těšit na dětský folklorní soubor Javorníček, Podhorácký soubor Lhotár nebo diskotékový večer. Na programu jsou i sportovní aktivity a program pro děti.

NAPSALI JSME: Unikátní projekt Ligy vozíčkářů umožní hendikepovaným vyzkoušet si samostatné bydlení

Návštěvníci budou mít zároveň unikátní příležitost seznámit se přímo s prací Ligy vozíčkářů. „Naše organizace pomáhá lidem s postižením na jejich cestě k samostatnosti, a to s pomocí služeb jako je sociální rehabilitace nebo osobní asistence," představila  organizaci mluvčí Ladislava Blažková.

ČTĚTE TAKÉ: Hendikep nemusí být překážkou. Dvacetiletý Denis si splnil sen a otevřel si kavárnu

Lidé dostanou možnost podívat se do Centra denních služeb nebo do nově vznikající tělocvičny. Se svojí pojízdnou kavárnou přijede i hendikepovaný barista Denis Žíla.

„K vyzkoušení bude také handbike a speciální tříkolka pro hendikepované. Vinohradské vozíkohraní je festiválek, na kterém se určitě nebudete nudit," uzavřela Blažková.

Foto Vinohradské Vozíčkohraní

Štítky vinohradské vozíkobraní, liga vozíčkářů, oslavy, výročí

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.