čtvrtek 9. července 2020 Drahoslava

Jihomoravský kraj dá letos sportovcům přes 100 milionů korun

Jihomoravský kraj letos rozdělí sportovcům přes 100 milionů korun. Na investice a činnost půjde skoro 36 milionů, řekla dnes ČTK mluvčí kraje Monika Brindzáková. Částkou 27,5 milionu korun kraj podpoří letošní ročník motocyklové Grand Prix Brno. Dalších 18 milionů dostanou vrcholoví sportovci a přes 18 milionů půjde do individuálních dotací. Pro jednotlivé sportovce jsou přichystané tři miliony.

Podpora sportu je obdobná jako v loňském roce, kdy dal kraj v součtu také přes 100 milionů korun. Vyšší podpory o několik milionů se ale dočkají vrcholoví sportovci hrající první nebo druhé nejvyšší soutěže, ale také Grand Prix.

Podle Brindzákové je rozdíl v tom, že peníze na vrcholový sport už se nebudou přidělovat formou dotací Jihomoravské krajské unii ligových klubů, ale vytvoří se dotační program na podporu kolektivních vrcholových sportů. Podpora se také navýšila z 15 na 18 milionů.

Mezi dotované patří i MOTO GP

Skoro 36 milionů kraj rozdělí na investice a činnost. Skoro 100 subjektů si z celkové částky rozdělí asi 16 milionů na investice, opravy a údržbu sportovišť, ale také na nákup vybavení. Zbylých 20 milionů půjde 155 subjektům na činnost klubů a na provoz.

Na individuální dotace rozdal kraj bezmála 80 subjektům přes 18 milionů korun. Na podzim bude vyhlášený i dotační program na podporu individuálních sportovců, v němž budou tři miliony.

Velkou cenu silničních motocyklů kraj loni podpořil částkou 20 milionů korun, nyní podporu dvakrát navýšil. Nejprve poskytl 25 milionů na letošní srpnový ročník, potom částku zvýšil o 2,5 milionu. Město Brno také letos navýšilo podporu z deseti nejprve na 15 milionů a potom stejně jako kraj přidalo ještě 2,5 milionu. Stát závody podpoří dotací 55 milionů a Automotodrom Brno, který poskytuje okruh pro závody, uhradí náklady ve výši pět milionů korun.

 

Autoři

Štítky ČR, správa, sporty, Jihomoravský

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.