středa 8. července 2020 Nora

Kryté bazény v Brně čekají v létě opravy, největší na Ponávce

Kryté bazény v Brně čekají o prázdninách opravy. Lidé se dočasně nevykoupají v bazénu Ponávka, na plaveckém stadionu Lužánky ani v relaxačním centru Rašínova, uvedl dnes v tiskové zprávě generální ředitel společnosti Starez - Sport Martin Mikš.

"Všechny odstávky plánujeme tak, aby trvaly co nejkratší dobu a zároveň aby měli návštěvníci možnost využít jiné areály," uvedl Mikš.

Krytý plavecký bazén Ponávka bude zavřený od konce června do konce října, čekají ho nejrozsáhlejší opravy přibližně za 21 milionů korun. "Součástí oprav bude zejména kompletní zateplení budovy, renovace šaten, výměna obkladů a dlažby v bazénové hale a také výměna přelivových mřížek," řekl investiční ředitel společnosti Starez - Sport Tomáš Fiala.

Od začátku července do konce srpna se bude pracovat i v Městském plaveckém stadionu Lužánky, který čeká modernizace za 4,5 milionu korun. V plánu je výměna části potrubí, obnova fasády a výměna oken ve vestibulu, výměna dveří na tribunu, zateplení stropu v posilovně nebo úprava ozvučení.

V červenci opravy omezí provoz Lázeňského a relaxačního centra Rašínova. Chystá se rekonstrukce sauny, osvětlení, výtahu a zabezpečení objektu za 1,2 milionu korun.

V provozu bude například Aquapark Kohoutovice, kde se lidé vykoupou uvnitř i venku. Venkovní koupání nabízí koupaliště Riviéra nebo koupaliště ve Starém Lískovci, Králově Poli, Zábrdovicích či v Juliánově. Areál Biotop v městské části Brno-Jih láká na přírodní koupaliště.

 

Autoři | Foto Krytý bazén Ponávka

Štítky ČR, kondice, stavby, koupaliště, Brno

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.