úterý 31. března 2020 Kvido

FOTO: Silné bouřky zaměstnaly jihomoravské hasiče

Jižní Moravu zasáhly ve středu večer a v noci silné bouřky. Zatímco v Brně pouze mírně kapalo, například na Vyškovsku nebo Tišnovsku způsobila průtrž mračen místním obyvatelům problémy. Hasiči nejčastěji odčerpávali zatopené sklepy.

Profesionální a dobrovolní hasiči řešili na jižní Moravě více jak dvacet událostí spojených se středečním přívalovým deštěm. Nejčastěji vyjížděly jednotky na Tišnovsku a Vyškovsku.

V deseti případech čerpali vodu ze zatopených prostor. V Katově na Tišnovsku například místní jednotka dobrovolných hasičů čerpala vodu ze tří zatopených sklepů.

„Po dvacáté hodině jsme na tísňové lince přijali informaci, že se pravděpodobně protrhla hráz rybníka Borky u obce Lubné. K místu vyrazilo hned několik jednotek," uvedl mluvčí hasičů Petr Příkaský. Hasiči na místě zjistili, že k protržení hráze nedošlo, ale přívaly vody přetékají přes hráz. „Jednotky zde a na dalších blízkých rybnících situaci monitorovaly," dodal mluvčí.

Na Vyškovsku vyjížděli hasiči celkem sedmkrát. V Bučovicích se voda dostala do jídelny místní školy. Následky zde odstranila bučovická dobrovolná jednotka.

Foto HZS JMK

Štítky hasiči, bouřka, deště, jižní Morava

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.