pondělí 1. června 2020 Laura

FOTO: Brno zalil v noci vydatný déšť, voda zatopila i podzemní garáže

Na jižní Moravu a především Brněnsku udeřila v noci na pátek vlna silného deště a bouřek. V Brně to mělo za následek zatopení celé řady objektů - od sklepů přes podzemní garáže.Voda způsobila problémy také v dopravě.

Jihomoravští hasiči tak měli od noci napilno. První oznámení  v souvislosti s vydatným deštěm přijali okolo druhé hodiny ráno. Jednalo se o zatopené sklepy ve Veverské Bitýšce. Pak již následovala řada dalších zásahů. „Kromě čerpání vody z objektů bylo nutné v několika případech zajistit také zprůjezdnění zatopených komunikací. Tak tomu bylo např. v Brně na ul. Jedovnická a Hradecká," uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Právě v Hradecké ulici zůstali uvězněni dva řidiči. Najeli totiž do zhruba metr hluboké kaluže vody, a jejich auta se v tu chvíli stala neovladatelnými. S vyproštěním pomáhali hasičům brněnští strážníci.

K největšímu zásahu vyjížděli hasiči do ulice Jakuba Obrovského v Brně, kde voda zaplavila prodejnu, kotelnu bytového domu, sklad firmy, suterén dalšího obchodu a dvě podzemní garáže. Tam bylo přes metr vody a 15 parkujících aut. Na místě zasahovalo sedm jednotek hasičů, které odčerpávaly vodu po celou noc.

Nejčastěji hasiči zasahovali na Brněnsku a Blanenska. Situace se začala uklidňovat okolo páté hodiny ráno. „Nicméně stále evidujeme nové události," dodal Mikoška.

Foto HZS JMK

Štítky déšť, brno, zatopení, garáže

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.