čtvrtek 2. července 2020 Patricie

VIDEO: Záběry nehody očima hasičů odhalují nepěkný pohled na vnitřek bouraného trolejbusu

Nový pohled na následky pondělní havárie trolejbusu a šaliny vnáší video, které v pátek odpoledne zveřejnili jihomoravští hasiči. Na videu jsou následky hrozivé srážky z pohledu cestujících - zdemolovaná kabina řidiče, polámané sedačky, vysypané sklo, krev na zemi. Při pondělní nehodě se zranilo 40 lidí, několik velmi vážně. Všichni naštěstí přežili.

Na místě nehody zasahovalo v pondělí 1. dubna téměř 40 hasičů. Celý zákrok byl ukázkou perfektní spolupráce všech bezpečnostních složek.

Ve čtvrtek po poledni se na internetu objevilo video zachycující srážku trolejbusu se šalinou. Na záběrech lze vidět, jak trolejbus v poslední vteřině nečekaně zahne doleva a čelně tak narazí do tramvaje. 

Nehoda je stále v šetření policistů. Ti podle mluvčího Pavla Švába pracují na objasnění všech možných příčin. „Z ohledání místa dopravní nehody a dalších dosud provedených úkonů trestního řízení se jeví jako nejpravděpodobnější verze technická závada na trolejbusu," uvedl mluvčí.

NAPSALI JSME: Za pondělní nehodou podle policistů nejspíše stojí technická závada trolejbusu 

Rozhodující budou podle něj výsledky znaleckého zkoumání. „V tuto chvíli případ prověřujeme jako podezření z trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti," dodal mluvčí. Podle posledních poznatků policistů i Drážní inspekce však za nehodu s největší pravděpodobností může technická závada na trolejbusu.

ČTĚTE TAKÉ: Všichni zranění cestující ze včerejší nehody mají podle odborníka nárok na vysoká odškodnění 

Policisté zároveň žádají všechny zraněné z pondělní nehody, aby kontaktovali vyšetřovatele případu a domluvili se na termínu podání vysvětlení. „Telefonovat mohou v pracovní době na telefon 974 628 311," uzavřel Šváb.

Foto HZS JMK

Štítky nehoda, šalina, tramvaj, křenová, trolejbus, video, hasiči

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.