sobota 14. prosince 2019 Lýdie

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

FOTO: Festivaly svateb a jídla u Vaňkovky skončily. Ledové sochy mohou lidé obdivovat dál

Lidé, kteří o uplynulém víkendu zavítali do brněnské Galerie Vaňkovka, měli o zábavu postaráno. Během pátku a soboty pro ně zazpívala Monika Bagárová, ledový sochař Michal Plotěný zase před očima desítek zájemců vyřezal z ledového masivu sochu brněnského mamlase, hladovci pak ocenili food trucky s jídlem. A ačkoliv už jsou Svatební show a Gourmet Food Market již za námi, z ledových soch se Brňané mohou těšit i nadále.

Výstavu krásných svatebních šatů mohli návštěvníci uprostřed nákupní galerie obdivovat téměř po celý leden. U pouhého pozorování se navíc nekončilo. Každý návštěvník mohl hlasovat pro nejhezčí šaty a tím pádem se dostat do slosování o velmi zajímavé ceny. 

Samotné losování proběhlo v sobotu odpoledne za účasti zpěvačky Moniky Bagárové, která návštěvníkům střihla několik svých hitů, a modelky bývalé České Miss Elišky Bučkové. Ta vylosovala šťastlivce, kteří vyhráli ceny v podobě možnost zapůjčení svatebních šatů z renomovaných svatebních salónů či poukázky na nákup ve Vaňkovce. Odpoledne pak zakončil zpěvák Jarek Šimek.

Kdo si poté počkal další čtvrthodinku, neprohloupil. V 15 hodin totiž začala živá show sochaře Michala Plotěného, který před očima návštěvníků dokončil ledovou sochu brněnského "Mamlase", tedy jedné ze soch z domu U čtyř mamlasů na náměstí Svobody.

Deset ledových soch a ledový bar stojí u Vaňkovky od pátku. Mají přitom podobu na ryze brněnskou tématiku. Člověk tak může vidět ledovou sochu petrovské katedrály, brankáře Komety, zamražené logo města nebo se osvěžit o šestimetrové ledového baru.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ve Vaňkovce je o zábavu postaráno ???? #ledovesochy #foodfestival #zijemesvatbouvankovka

Příspěvek sdílený Brněnská Drbna (@brnenskadrbna),

Sochy budou u Vaňkovky k vidění, dokud neroztají. Mrazivé počasí jim však zatím nahrává, takže původně avizovaných 10 dní by sochy měly v pohodě zvládnout.

PR text | Foto Tino Kratochvíl

Štítky galerie vaňkovka, obchodní centrum, výstava ledových soch, ledové sochy, žijeme

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.