neděle 1. srpna 2021 Oskar

Politickou středu v Brně odstartoval mítink ČSSD

Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka ve středu ve 14 hodin v brněnském parku Lužánky zahájil volební kampaň své strany. Pro návštěvníky mítinku byl připraven doprovodný program v režii klubu Midway, který se postaral o simulaci bitvy o Midway z druhé světové války. "Tato bitva má být určitým symbolem. Je to symbol bitvy, která se odehraje za měsíc. Tato bitva rozhodne o budoucnosti České republiky," odůvodnil doprovodný program Sobotka.

Lídr jihomoravské i celostátní kandidátky ČSSD na začátku akce diskutoval s občany, rozdával úsměvy a ochotně pózoval pro fotografy. Poté se chopil mikrofonu a chválil zodpovědné sestavení kandidátní listiny pro jihomoravský kraj. Vedle sebe měl přitom spolukandidáty Jeronýma Tejce, Jiřího Petrů a Romana Sklenáka. Místopředseda strany Michal Hašek, který doprovází prezidenta Miloše Zemana při jeho třídenní návštěvě kraje na akci chyběl.

Sobotka na závěr připomněl 7 let podle něj špatné vlády pravice a varoval účastníky akce před populismem nově vzniknuvších a účelově založených stran, které se snaží dostat do Sněmovny.

Na Zemana se na Svoboďáku pískalo

Prezident Miloš Zeman se ve středu odpoledne objevil na setkání s občany na náměstí Svobody v Brně. Srdečně pozdravil všechny, kteří přišli a speciální pozdrav věnoval i muži, který během jeho projevu pískal na píšťalku. "Když skončila válka v Tichomoří, někteří japonští vojáci, kteří o této skutečnosti nevěděli, se stále ukrývali v džungli a pokračovali v boji. Prezidentské volby byly v loni a již skončily," řekl Zeman tomuto muži svým typickým způsobem – bonmotem.

Zeman také s pobavením odmítl nedávné vysvětlení nejmenovaného novináře, který tvrdil, že prezident způsobil pád pravicové vlády tím, že dal bývalému premiéru Nečasovi do čaje afrodisiakum. "Myslím si, že by ho ani nepotřeboval," smál se Zeman.

Prezident také apeloval na občany, aby přišli k volbám a pečlivě zvážili, komu dát svůj hlas. "Kdo nevolí, volí, ale neví o tom," poučil shromážděný dav Zeman a následně přirovnal kandidující subjekty k sýrům. "Voliči jsou zákazníci v supermarketu, kteří mají na výběr z 23 druhů sýrů. Některý někomu voní více, některý méně."

Zhruba v průběhu Zemanova vystoupení došlo i k jednomu incidentu mezi přihlížejícími. Policie totiž s rukama za zády odvedla onoho pískajícího muže, kterému věnoval Zeman pozdrav. Policie tento zásah odůvodnila tím, že hrozil konflikt mezi účastníky setkání a muž pískající na píšťalku nedbal výzev k ukončení této činnosti.

Štítky volby, kampaň, ČSSD, Sobotka, Zeman

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.